Поки війна в Україні триває, Росія не матиме вільних наземних сил, щоб становити серйозну загрозу НАТО. Але навіть якщо буде підписано угоду про припинення вогню, Москві буде важко відвернути велику кількість військ, бо це може дозволити Україні повернути собі територію. Водночас військово-промисловий комплекс Російської Федерації здатен щорічно суттєво поповнювати ракетний запас країни.
MOSCOW, RUSSIA - AUGUST 17: A Iskander-M missile launcher performs during the International Military-Technical Forum "Army 2022" at Kubinka military training ground in Moscow, Russia on August 17, 2022. (Photo by Pavel Pavlov/Anadolu Agency via Getty Images)
Про це повідомляє The Economist.
Як зазначає видання, саме тому Росії доведеться створювати нові сили. Західні розвідувальні агенції ретельно вивчили, скільки часу це може забрати. Їхні висновки значно різняться. Америка говорить про те, що Росія відновить свою армію протягом наступного десятиліття.
Норвезька розвідка вважає, що це займе від п’яти до десяти років “найраніше”. Оцінки України передбачають від п’яти до семи; німецькі – від п’яти до восьми. Естонські шпигуни, видається, налаштовані найменш оптимістично, пропонуючи Росії три-п’ятирічний термін для створення нових формувань, залежно від перебігу війни, економіки Росії та збереження санкцій.
“Ці терміни залежать від багатьох факторів. Росія виробляє боєприпаси з надзвичайною швидкістю — понад 1400 балістичних ракет “Іскандер” на рік, а також 500 крилатих ракет Х-101, згідно з українськими оцінками та нещодавнім звітом Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), аналітичного центру в Лондоні”, — пише видання.
В інших областях поточні темпи виробництва є нестійкими. Лише 10-15% із 1500-2000 танків і 3000 інших бойових броньованих машин, що виробляються щорічно, є новими, зазначає RUSI. Інші відновлюються зі старих радянських запасів. Вони можуть вичерпатися до 2026 року, якщо нинішні темпи втрат збережуться, зазначає Дара Массікот із Фонду Карнегі. Виробництво російської бронетехніки могло б досягти піку цього року.
“Трудові ресурси є також серйозним обмеженням. У короткостроковій перспективі Росія набирає близько 30 тисяч осіб на місяць, але у довгостроковій перспективі вона стикається з проблемами скорочення та старіння населення”, — пише The Economist
Як стверджує Майкл Кофман із Фонду Карнегі, відновлення матеріальних коштів буде набагато швидшим і простішим, ніж фактична здатність залучити сили.
Збройні сили Росії значно покращилися в деяких областях, каже він, наприклад, у пошуку та завдання ударів по цілях за допомогою безпілотників, але їх здатність масштабувати це обмежена якістю роботи військ, офіцерів і штабу.
Раніше повідомлялося, що військові США провели успішне випробування гіперзвукової ракети Conventional Prompt Strike (CPS).
На брифінгу в Брюсселі журналісти запитали канцлера Німеччини що буде після завершення путінського 3-денного припинення…
Американський президент пригрозив компанії Mattel 100% митом через відмову компанії переносити виробництво в США.
В організації «КримSOS» заявили, що затримання 24-річної кримської татарки містить ознаки насильницького зникнення.
У прокуратурі повідомляють, що ГЕС уклала договори з двома приватними компаніями на виконання ремонтних робіт…
Канали пропагандистів заблоковані на території України.
У Запорізькій області російські терористи атакували цивільний автомобіль. Внаслідок удару постраждало подружжя – 57-річний чоловік…