Російський «тіньовий флот», який використовується для транспортування нафти в обхід міжнародних санкцій, нараховує близько 900 суден. Ці танкери працюють не лише в інтересах Росії, а і її найближчих союзників — Ірану та Північної Кореї.
Про це заявив адмірал Бенуа де Гібер, морський префект Ла-Маншу та Північного моря, під час слухань у комітеті з оборони в Національній асамблеї.
На думку адмірала, феномен тіньового флоту можливий завдяки ліберальності міжнародного морського права та відносній непрозорості морського транспорту. Зазвичай це танкери середньої місткості, часто старої конструкції, нещодавно придбані операторами, яких важко ідентифікувати.
Крім того, ці судна часто не відповідають мінімальним стандартам безпеки.
Наразі під санкціями перебуває 342 танкери російського «тіньового флоту». У рамках 18-го пакету санкцій ЄС планує додати до цього списку ще 70 суден.
Нагадаємо, Росія робить ще одну спробу розширити експорт скрапленого природного газу (СПГ) після того, як санкції США зупинили ці зусилля минулого року. За даними Bloomberg та супутниковими знімками, судно для перевезення СПГ вперше з жовтня пришвартувалося до експортного терміналу Arctic LNG 2. Він простояв без діла кілька місяців, оскільки не вдалося знайти покупців, готових порушити західні обмеження.
У київському культурному просторі Squat 17b 5 липня відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової, що є її…
27 червня у Мистецькому арсеналі Києва відкрили виставку "Херсон. Степ тримає" — розповідь про довоєнну…
Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович звинуватив президента Зорана Мілановича у відстоюванні позиції Росії більше, ніж Хорватії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готуються нові санкції проти осіб, які мають зв’язки з…
Рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити деяку військову допомогу Україні стосувалося зброї, яка вже перебувала на…
Рішення США про призупинення деякої військової допомоги Україні стало несподіванкою для європейських чиновників.