Categories: Без рубрики

Трамп хоче укласти угоду з Китаєм щодо торгівлі і ядерної зброї — NYT

Президент США зацікавлений в угоді, яка включала б суттєві інвестиції Китаю та зобов'язання купувати більше американської продукції

Про це пише NYT

Під час адміністрації Байдена Дональд Трамп сидів у своєму дзеркальному й оздобленому золотом салоні в Мар-а-Лаго, де колись приймав лідера Китаю Сі Цзіньпіна, і скаржився відвідувачам на підсумки торгової угоди, яку він підписав із Китаєм у 2020 році.

Трамп критикував «дурних людей» у Білому домі за невиконання «моєї торгової угоди» і розмірковував про те, як у разі переобрання він зможе укласти угоду століття з Сі.

Тепер, повернувшись до Овального кабінету, президент Трамп розглядає можливість нової торгової угоди з Китаєм.

Понад пів десятка чинних і колишніх радників, а також інших осіб, знайомих із мисленням Трампа, зазначають, що, попри значні перешкоди на шляху досягнення будь-якої угоди, президент хотів би укласти широку домовленість із Китаєм, яка виходила б за рамки звичайних торгових відносин.

Трамп зацікавлений у тому, щоб угода включала значні інвестиції та зобов’язання з боку Китаю щодо купівлі більшої кількості американських товарів (незважаючи на невиконання Китаєм зобов’язань щодо додаткових $200 млрд закупівель у межах угоди 2020 року). Він також хоче включити до домовленостей питання ядерної безпеки, які, на його думку, він міг би вирішити особисто із Сі.

Трамп уже діє за знайомим сценарієм тарифів та інших погроз, щоб підштовхнути Пекін до переговорів. 1 лютого він запровадив 10% мито на всі китайські імпорти, що стало «першим пострілом» у переговорах, і швидко викликало відповідні дії з боку Китаю. Також він розглядає можливість скасування статусу постійних нормальних торговельних відносин із Китаєм, наданого понад 20 років тому.

Китай залишається однією з найбільших загроз національній безпеці США, але водночас є ключовим торговим партнером та важливим гравцем у питаннях ядерної безпеки, технологій і боротьби з пандеміями.

Те, чи зблизяться США та Китай, чи їхні відносини погіршаться до конфлікту, значною мірою залежить від непередбачуваних рішень Трампа, який чинить тиск на Пекін, вимагаючи поступок.

Майкл Піллсбері, експерт із Китаю, який консультував Трампа під час його першого президентського терміну, заявив, що президент ще кілька місяців тому сказав йому, що хоче укласти угоду із Сі Цзіньпіном, яка буде вигідною для обох сторін.

Трамп і його команда обговорюють, хто має очолити переговори, які частини угоди 2020 року Китай не виконав і як найкраще повернути Пекін до переговорного столу.

Меттью Терпін, колишній чиновник Білого дому, зазначає, що для Трампа будь-який день підходить для укладання угоди, але він не хоче йти на «погані угоди».

Попри бажання Трампа укласти нову торговельну домовленість, аналітики вказують, що американська адміністрація ще не визначилася з вимогами до Китаю.

Китайські чиновники сприймають Трампа насторожено, очікуючи напружених відносин. Вони знають, що Трамп готовий вводити жорсткі тарифи та санкції, але також бачать його інтерес до нових домовленостей.

Колишній китайський чиновник Чжу Мін у своїй статті зазначає, що Трамп намагатиметься виконати передвиборчі обіцянки щодо економічного зростання та розширення експорту, але водночас він діятиме хаотично й непередбачувано.

Деякі китайські експерти розглядають можливість нової угоди, пропонуючи значні інвестиції в США, які створять близько 500 тисяч робочих місць у сферах сонячної енергетики, електромобілів і батарей. Також Китай готовий збільшити закупівлю американських товарів і співпрацювати у сфері безпеки, зокрема щодо Північної Кореї та відновлення України.

Очікується, що Китай спробує домогтися скасування деяких американських тарифів і експортних обмежень на технології.

Ідея китайських інвестицій у США може викликати внутрішній конфлікт в адміністрації Трампа, оскільки багато чиновників вважають їх загрозою безпеці. Проте сам Трамп, на відміну від інших посадовців, не має жорсткої ідеологічної позиції щодо технологічних обмежень чи підтримки Тайваню, розглядаючи ці питання як засіб тиску на Пекін.

Трамп також сприймає відносини з Китаєм у персональному ключі, вважаючи, що може домовитися безпосередньо з Сі Цзіньпіном. У січні він заявив, що вони працюватимуть разом, щоб зробити світ більш мирним і безпечним.

Чи зможе Трамп укласти вигідну для США угоду з Китаєм, поки залишається відкритим питанням.

Recent Posts

Угорщина ухвалила рішення про вихід з Міжнародного кримінального суду

Саме ж рішення про вихід з набуде чинності через рік після підписання відповідного закону.

10 хв. ago

В РПЦ визначили нових кураторів для роботи проти України — ГУР

Влада держави-агресора Росії продовжує спроби розхитати єдність українського суспільства. Для реалізації політичних інтересів РФ в…

13 хв. ago

Німецьку письменницю, яка пов’язана з Україною, знайшли мертвою в її власному будинку в Гамбурзі

У Німеччині 58-річна письменниця померла від удару тупим предметом. Олександра Фреліх здобула популярність завдяки роману…

15 хв. ago

Ділову репутацію Порошенка визнали небездоганною, але це не обмежує роботу його банку – НБУ

Національний банк України офіційно підтвердив, що 28 квітня Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності…

18 хв. ago

Суд першої інстанції скасував дозвіл на будівництво ЖК H2O в Києві. Stolitsa Group готує апеляцію

Волинський окружний адміністративний суд 25 квітня скасував дозвіл на будівництво, виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією компаніям…

34 хв. ago

Уряд встановив виплати на День Незалежності України. Хто отримає

До Дня Незалежності України сотні тисяч українців отримають разові грошової виплати. Це стосується ветеранів війни,…

36 хв. ago