Згідно з указом, Міністерство юстиції США повинно припинити переслідування американців, яких звинувачують у дачі хабарів іноземним урядовим чиновникам для отримання бізнесу.
Також відповідно до указу, генеральний прокурор США Пам Бонді повинен призупинити переслідування за законом про боротьбу з іноземними корупційними практиками (FCPA) 1977 року до того, як буде видано переглянуті рекомендації щодо правозастосування, які сприятимуть конкурентоспроможності Америки. «Майбутні розслідування та дії щодо FCPA регулюватимуться цими новими рекомендаціями та повинні бути схвалені генеральним прокурором», йдеться в документі.
Згідно з повідомленням Білого дому, цей закон ставить американські компанії в невигідне становище порівняно з іноземними конкурентами, оскільки вони не можуть брати участь у практиках, які «поширені серед міжнародних конкурентів, створюючи нерівні умови».
«Національна безпека Америки залежить від того, щоб Америка та її компанії отримували стратегічні комерційні переваги по всьому світу, і президент Трамп припиняє надмірне, непередбачуване виконання FCPA, яке робить американські компанії менш конкурентоспроможними», згідно з інформацією, наданою Білого дому та наданою агентством Reuters.
Антикорупційна організація Transparency International заявила, що FCPA зробив Сполучені Штати лідером у боротьбі з глобальною корупцією.
«Виконавчий указ Трампа зменшує – і може відкрити шлях до повного скасування – коронного досягнення США в боротьбі з глобальною корупцією», – заявив у заяві Гарі Калман, виконавчий директор Transparency International США.
Закон про боротьбу з хабарництвом був основою для деяких найбільших корпоративних справ Міністерства юстиції за останнє десятиліття, зокрема штрафу інвестиційного банку Goldman Sachs за нібито розкрадання суверенного фонду багатства Малайзії.
Трамп підписав указ в Овальному кабінеті перед репортерами. «Це означатиме набагато більше бізнесу для Америки», – сказав він.
У 2024 році Міністерство юстиції та Комісія з цінних паперів та бірж подали 26 справ, пов’язаних із FCPA, і принаймні 31 компанія перебувала під розслідуванням до кінця року, згідно з інформацією Білого дому.
Президент також заявив, що видав помилування для колишнього губернатора Іллінойсу Рода Благоєвича, якому він скоротив 14-річний термін ув’язнення за політичну корупцію під час свого першого терміну.
Благоєвич був засуджений у 2011 році за спробу продати місце сенатора США, яке залишилось після обрання Барака Обами президентом, та інші корупційні діяння.
Благоєвич, який з’являвся на реаліті-шоу Трампа «Зірковий підприємець», відсидів вісім років у в’язниці, перш ніж Трамп скоротив його термін у 2020 році.