Президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про скасування доступу до секретної інформації для посадовців адміністрації Джо Байдена, обґрунтовуючи це загрозою національним інтересам.
US President Donald Trump waits to speak on the phone with Irish Prime Minister Leo Varadkar to congratulate him on his recent election victory in the Oval Office at the White House in Washington, DC, on June 27, 2017. (Photo by NICHOLAS KAMM / AFP) (Photo credit should read NICHOLAS KAMM/AFP via Getty Images)
Про це повідомляють у Білому домі.
Обмеження торкнулося 15 високопосадовців, серед яких колишній держсекретар Ентоні Блінкен, ексрадник з національної безпеки Джейк Салліван, ексвіцепрезидент Камала Гарріс, а також члени родини Байдена.
У відповідному меморандумі Трамп наголосив, що збереження доступу до секретних матеріалів для цих осіб більше не відповідає інтересам США. До списку також увійшли Ліза Монако, Марк Зейд, Норман Айзен, Елвін Брегг, Ендрю Вайсманн, Гілларі Клінтон, Фіона Хілл, Олександр Віндман, Ліз Чейні, Адам Кінзінгер і генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс.
Згідно з указом, обмеження розповсюджується не лише на тих, хто мав доступ до розвідувальних брифінгів чи президентської довідки, а й на осіб, які отримували секретну інформацію під час роботи в уряді чи приватних організаціях.
Президент доручив керівникам виконавчих департаментів та агентств США вжити заходів для скасування дозволів безпеки зазначених осіб і заборонити їм доступ до урядових установ без супроводу. Також державні структури повинні повідомити про це приватні організації, якщо доступ до секретних даних було надано через них.
Напередодні речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила про “яєчну кризу” через знищення адміністрацією колишнього президента США Джо Байдена майже 8 млн курей.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…