Російський диктатор Володимир Путін хоче зберегти обличчя перед Україною, але це не означає, що він нічого не віддасть натомість, пише видання.
FILE: Bloomberg Best Of U.S. President Donald Trump 2017 - 2020: U.S. President Donald Trump, left, shakes hands with Vladimir Putin, Russia's President, during a news conference in Helsinki, Finland, on Monday, July 16, 2018. Our editors select the best archive images looking back at Trumps 4 year term from 2017 - 2020. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images
Трампу потрібні поступки від Путіна — і вони можуть бути, пише The Financial Times.
У Трампа є всі можливості змінити динаміку мирних переговорів, тому що Путін втомивований розвивати відносини з новим керівництвом Сполучених Штатів.
Російський президент хоче повернутися на світову арену, але пліч-о-пліч з американським — те, що покращило б його позиції як усередині країни, так і на міжнародному рівні. Також Путін зацікавлений у послабленні “нищівних санкцій”, які завдали шкоди російській економіці.
Таким чином, Трамп може вимагати поступок від Путіна. На думку видання, може йтися про:
По-перше, навіть якщо територіальна реальність України зміниться, США мають запропонувати формулювання угоди про припинення вогню, аналогічне до того, яке використовували для опису статусу Західної Німеччини після Другої світової війни.
По-друге, замість того, щоб погоджуватися, що членство в НАТО буде відкладено на невизначений термін, США повинні запропонувати, щоб вступ до НАТО було розроблено протягом невизначеного періоду.
Водночас США та їх союзники по НАТО повинні запросити Україну розпочати переговори про вступ, ведучи їх паралельно з переговорами про вступ з ЄС, які почалися в червні 2024 року.
Ніхто не може передбачити, коли ці переговори закінчаться, оскільки вимоги обох ЄС і НАТО буде складно для України виконати. Тим не менш, вона однозначно буде на шляху до членства в ЄС і НАТО, як обидві інституції пообіцяли. Якщо Україні потрібна якась впевненість у тому, що стійки воріт не рухаються, тоді можна встановити кінцеву дату для остаточних результатів — можливо, через 20 років.
По-третє, як умову для того, щоб сісти за стіл переговорів, США можуть сказати, що Росія має бути готова знову приєднатися до переговорів щодо контролю над ядерними озброєннями та стратегічної стабільності.
Що стосується Трампа, дві великі угоди — мир в Україні та нова ядерна угода — закріпили б за ним репутацію головного миротворця.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.