Однак Туреччина не приєднається до жодної миротворчої операції, якщо її не залучать до всіх консультацій і підготовчих процесів щодо її формування, додали співрозмовники агентства.
Як вказало Bloomberg, РФ поки не дала відповіді Туреччині щодо скерування військ в Україну, хоча цю тему обговорювали з Лавровим під час його нещодавнього візиту.
Нагадаємо, 21 січня 2025 року Зеленський сказав, що гарантії безпеки після війни забезпечить не менше ніж 200 тис. європейських миротворців. Однак європейські країни розглядають можливість скерування приблизно 40–50 тис. військових для підтримки миру в разі ймовірного припинення вогню, написала FT 23 січня.
16 лютого британський прем’єр Кір Стармер заявив про готовність Великобританії скерувати військових в Україну для забезпечення потенційної мирної угоди. Наступного дня такої ймовірності не відкинули в уряді Швеції. За інформацією ЗМІ, 17 лютого лідери європейських країн під час “кризової зустрічі” в Парижі сварилися через це питання.
24 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що не проти скерування військового контингенту НАТО як миротворців в Україну. За його словами, нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін “прийме це”. Однак до цього Лавров говорив, що для РФ це нібито буде “неприйнятним”.