З 28 жовтня до 2 листопада в Києві відбудеться тижневик до Всесвітнього дня боротьби з інсультом. У рамках заходу містян закликають перевірити стан свого здоров’я: виміряти артеріальний тиск, рівень цукру, холестерину, а також отримати консультації щодо профілактики судинно-мозкових захворювань.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
За її словами, обізнаність щодо профілактики та перших ознак інсульту може не просто мінімізувати ризики його настання, а й урятувати життя.
«Адже людина, яка отримає допомогу лікарів упродовж перших 4,5 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя. А якщо слідкувати за здоров’ям, контролювати тиск, приймати на регулярній основі гіпотензивні препарати, якщо їх призначив лікар, інсульту можна запобігти», — сказала Валентина Гінзбург.
Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА зазначила, що вивчити та запам’ятати перші ознаки інсульту легко. Для цього фахівці радять абревіатуру МОЗОК:
Валентина Гінзбург наголосила, що медична допомога при інсульті безоплатна та безвідмовна незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта. Внутрішньо переміщені особи в Києві отримують медичну допомогу на тому ж рівні, що й містяни.
Так само безвідмовні та безоплатні для киян консультації й обстеження за електронним направленням. Тож у столиці є всі можливості для лікування судинно-мозкових захворювань. Із початку 2024 року в стаціонарах міста вже пролікували близько 8 000 хворих на гострий мозковий інсульт (за такий самий період 2023 року — 6 012 хворих).
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.