Торік у Києві почали навчання фахівців із гендерно орієнтованого бюджетування.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, торік за прикладом європейських столиць, які приєдналися до Європейської Хартії рівних можливостей жінок і чоловіків у житті місцевих громад, понад 200 держслужбовців КМДА пройшли навчання з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
«Ці практики активно впроваджують у Берліні, Відні, Гельсінкі, Стокгольмі та інших містах країн ЄС. До прикладу, мерія Берліну щорічно проводить у себе конкурс гендерного бюджетування. Критерії для нагородження департаментів, управлінь, районів, КП такі: інноваційність, чіткі цілі, гендерно-чутливий контроль використання ресурсів, вимірювані результати, а також залученість цільової групи. Ми цікавилися: переможці конкурсу отримують чималі премії та корпоративні туристичні подорожі», – розповіла Марина Хонда.
Вона зауважила, що минулого року під час навчання Департамент економіки та інвестицій і Департамент фінансів спільно з експертками NDI, фахівцями профільних департаментів проаналізували 6 міських цільових програм щодо включення гендерних аспектів.
«Окрім того, чимала увага була приділена інтеграції гендерних підходів у місцевих політиках та заходах. Ми вдячні всім нашим партнерам за можливість підвищити компетенції та сподіваємося продовжити цю співпрацю у 2022 році», ‒ зазначила Марина Хонда.
І додала, що підвищення професійних компетенцій посадових осіб та фахівців КМДА у сфері забезпечення гендерної рівності є важливою складовою проєкту МЦП «Київ-місто рівних можливостей».
«Гендерна чутливість має стати невід’ємною складовою в роботі кожного держслужбовця. Фахівці сучасного європейського міста повинні володіти навичками гендерного аналізу та інтегрування, розуміти аспекти справедливого та прозорого розподілу ресурсів та послуг», – наголосила Марина Хонда.
Відтак, протягом 2022 року управління з питань гендерної рівності КМДА планує провести навчання для структурних підрозділів КМДА та райдержадміністрацій із питань гендерно-орієнтовного бюджетування, надання гендерно чутливих послуг, локального виконання Національного Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», жіночого лідерства тощо.
До слова, у 2021 році навчання і тренінги відбулися за сприяння та підтримки Київського регіонального центру підвищення кваліфікації, Офісу ради Європи, Української школи урядування, структури ООН Жінки, Національного демократичного інституту в Україні (NDI), Інформаційно-консультативного жіночого центру, Всеукраїнської громадської організації «Центр «Розвиток демократії».
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.