CNN додає, що змінювати дані про те, хто має доступ до президентського щоденного брифінгу, не є незвичним для нових адміністрацій Білого дому.
The White House in Washington DC, USA, South front Portico facing trees and garden. Official residence and workplace of the president of the United States. Scenic view of the iconic portico and the american flag in cloudy day. 1:30 scale model
Адміністрація президента США Дональда Трампа обмежила коло людей, які будуть мати доступ до секретних доповідей, які щодня готує американська розвідка. Про це у четвер, 10 квітня.
Про це повідомляє CNN.
Зокрема, це рішення ухвалили через те, що під час першого терміну Трампа деталі зі звіту іноді просочувалися в ЗМІ.
За словами одного зі співрозмовників, спершу керівник апарату Білого дому Сьюзі Вайлз особисто затверджувала, хто має доступ. Тепер Тулсі Габбард, яка в лютому склала присягу як директор національної розвідки Трампа, контролює документ і бере на себе відповідальність за те, хто має доступ.
CNN додає, що змінювати дані про те, хто має доступ до президентського щоденного брифінгу, не є незвичним для нових адміністрацій Білого дому. Зазвичай посадовці розвідки, відповідальні за його підготовку, звертаються до нової адміністрації з питанням, хто має отримувати ці дані, і на початку вони часто обмежують доступ.
Як зазначили журналісти, Трамп, починаючи з 2016 року, коли він вперше був обраний, має глибоку недовіру до розвідки, і в його другій адміністрації були призначені посадовці, які відкрито поділяють його підозри. Поточні та колишні посадовці кажуть, що кроки щодо обмеження доступу до брифінгу відбуваються на тлі бажання президента та його найближчих помічників припинити витоки інформації та приборкати те, що вони вважають підривними елементами всередині розвідки.
Габбарт раніше заявляла законодавцям, що «вітатиме голоси незгодних, щоб переконатися, що щоденний звіт для президента ретельно перевіряється перед тим, як він буде представлений. За її словами, вона хоче переконатися, що «правда буде повідомлена, незалежно від того, зручна вона чи ні».
Колишні посадовці зазначають, що обмеження доступу до ПДБ — це неоднозначний крок, який може служити підвищенню довіри між президентом та розвідувальною спільнотою, але також може посилити розбіжності.
Раніше стало відомо, що група із 77 конгресменів Палати представників від Демократичної партії США надіслала в Білий дім листа з вимогою звільнити бізнесмена Ілона Маска з департаменту ефективності державного управління (DOGE) до 30 травня.
В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…
Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…
З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…
Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).
У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк залишається у команді Міністерства оборони України. Найближчим часом у відомстві повідомлять про…