Угода між США та Україною про видобуток корисних копалин навряд чи пом'якшить опір російського диктатора Володимира Путіна "мирному плану" Дональда Трампа. У Білому домі поки що не знають, як це змінити, і обмірковують подальші кроки.
Про це пише Politico.
Уточнюється, що в Білому домі поки що немає єдиної думки щодо того, що буде далі, хоча в адміністрації Трампа публічно оголосили про укладення угоди як про важливу подію.
За словами двох джерел, які говорили на умовах анонімності, питання про те, як тепер Вашингтону варто поводитися з Росією, може призвести до необхідності ухвалення важких рішень, зокрема й чинення прямого тиску на Кремль. А Трамп, як і раніше, не готовий піти на такий крок.
“Більше санкцій стануть наступним закручуванням гайок. Якщо президент захоче піти цим шляхом”, – сказало джерело.
Журналісти нагадали про пропозицію сенатора Ліндсі Грема щодо запровадження нових санкцій проти Росії та 500-відсоткових мит для країн, які купують російську нафту, газ і алюміній. За даними видання, вона отримала широку двопартійну підтримку в Сенаті.
“Інше питання, чи буде достатньо додаткового санкційного режиму для тиску на Путіна. Російський лідер зустрічався чотири рази протягом останніх місяців зі спецпредставником Трампа Стівом Віткоффом і продовжував відкидати пропозицію США щодо припинення трирічної війни, що заморозило б конфлікт уздовж нинішніх ліній фронту й, таким чином, дало б Росії значні територіальні надбання”, – пишуть у виданні.
Зазначено, що Трамп, коментуючи останні бомбардування України, розмірковував у соцмережах, чи варто йому посилювати свій підхід до Путіна. Журналісти наголосили, що за останні чотири місяці він так і не виявив жодного завзяття зробити це. Ба більше, він поки що не зайняв позицію щодо пропозиції республіканців про посилення санкцій проти Москви.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що США можуть ввести 500% мита для країн, які купують російську нафту. За даними Bloomberg, сенатор-республіканець із Південної Кароліни Ліндсі Грем повідомив, що відповідний законопроект про нові санкції підтримують 72 сенатори. Грем після укладення угоди з Україною про корисні копалини заявив, що мета нового законопроєкту – допомогти президенту Дональду Трампу, який раніше говорив про своє розчарування Росією. Пізніше в Держдепі США теж зробили заяву про нові санкції проти Росії. За словами прессекретарки Державного департаменту США Теммі Брюс, Америка готова піти на відповідний крок і не скасовує чинних обмежень.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…