У Чорнобильській зоні відчуження вдалося локалізувати пожежу 5 вересня. Її площа зросла до 550 гектарів через те, що погодні умови погіршилися.
Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
У відомстві розповіли, що палає Луб’янське лісництво на Київщині. Для того, щоб загасити пожежу, залучили 204 людини та 50 одиниць техніки.
Крім того, на території Чорнобильської АЕС посилили контроль за радіаційною ситуацією. У міністерстві додали, що автоматизована система контролю радіаційного стану постійно моніторить 39 пунктів. Щогодини диспетчерський центр буде отримувати дані. Натомість у надзвичайних ситуаціях система їх буде передавати щохвилини.
За словами Міндовкілля, радіаційний фон у зоні відчуження знаходиться у нормі. Водночас об’єктам критичної інфраструктури нічого не загрожує.
На місце пожежі спрямували оперативну групу радіаційної розвідки ДСП «Екоцентр». Вона буде вимірювати дозиметрами рівень радіації та здійснювати радіаційно-екологічний контроль.
Усім працівникам, які беруть участь у гасінні пожежі, видали засоби індивідуального захисту органів дихання.
Раніше повідомляли, що у Чорнобильській зоні палала лісова підстилка. Нині там проводять заміри радіаційного фону.
У Чорнобильській зоні спостерігається горіння лісової підстилки на площі орієнтовно 20 гектарів. Як зазначили у КОВА, для запобігання розповсюдженню пожежі на території зони відчуження залучені рятувальні підрозділи та техніка. Вживаються всі необхідні заходи для локалізації та подальшої ліквідації пожежі.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.