На території Чорнобильського заповідника неочікувано зазнімкували невловне здичавіле стадо корів, яке сформувалося 10 років тому.
Знімками поділилися в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
Фахівці пояснили, що влітку відстежити здичавілих корів надзвичайно складно. У цей період для них вдосталь корму в лісі, тому вони не прив’язані до конкретних місць, мають багато сил, тому легко і майже безшумно пересуваються заповідником.
“Варто лише наблизитися і стадо миттєво розчиняється серед дерев, залишаючись непоміченим навіть для досвідченого слідопита”, – пояснили у заповіднику.
Крім того, на початку весни в стаді народилося телятко. Хоча воно вже впевнено тримається біля дорослих, тварини особливо обережні, адже намагаються зберегти маля.
Окрему увагу фахівців привернув ватажок стада Рябко, який взимку захищав “родину” від вовків, а навесні потрапив у сутичку з ведмедем. Після нападу на спині та холці чорного бичка помічали сліди травми, а сам він лежав в оточенні стада.
Нещодавня поява корів показала, що їхній ватажок повністю відновився.
“Сьогодні він знову впевнено виконує роль охоронця: поки дорослі тварини швидко відводили теля у безпечне місце, Рябко залишався на сторожі, готовий у будь-яку мить стати на захист своєї родини”, – поділилися спостереженнями в заповіднику.
Нагадаємо, стадо здичавілих корів сформувалося в Чорнобилі у 2016 році із худоби, яка належала двом родинам із села Луб’янка поблизу. Після смерті власників тварини почали жити на волі, де самостійно вишуковують собі поживу, а від негоди ховаються у покинутих будівлях.
Протягом останніх двох місяців кількість підтверджених з відкритих джерел влучань ракет FP-5 "Фламінго" зросла до…
До 30-річчя Конституції України УЗ підготувала особливий захід для колекціонерів та мандрівників.
Тимчасова повірена у справах США в Україні Джулі Девіс завершує роботу в Україні та у…
Після ворожої атаки у ніч на 28 червня в Дарницькому районі столиці вибухотехніки вилучили бойову…
Зранку 28 червня окупанти атакували Запоріжжя. Відомо про щонайменше вісьмох постраждалих.
Йдеться про простір на бульварі Шевченка біля Бессарабки.