Державна прикордонна служба України продовжує роботу в рамках делегованих Міністерством оборони повноважень на закупівлю боєприпасів для підрозділів ЗСУ на суму 23 мільярди гривень.
Про це пише пресслужба ДПСУ.
Прикордонники показали чергову партію постачання на фронт. На фото, оприлюднених 29 квітня, засоби різної номенклатури, а саме – снаряди калібру 152 та 122 мм, снаряди до реактивних систем залпового вогню та міни 120 калібру.
“У відповідь на зауваження окремих критиків щодо закупівлі на 23 млрд грн – “Побачимо, чи поставлять”, “Похваліться, не ховайте” – в межах можливого повідомляємо: Роботу продовжуємо і не ховаємо – бо, засоби, які закуповує Держприкордонслужба, в першу чергу, не просто бачать українські воїни, а й вже використовують на лінії фронту. А найголовніше – на собі їх добре відчувають російські загарбники”.
24 січня наглядова рада АОЗ продовжила повноваження директорки Марини Безрукової, оформивши це як додаткову угоду до контракту.
Однак міністр оборони заявив, що замість Безрукової АОЗ очолить Арсен Жумаділов, який тоді очолював Державний оператор тилу. Також Умєров заявив про відкликання двох представників держави з наглядової ради — директора БФ Повернись живим Тараса Чмута та колишнього заступника міністра оборони Юрія Джигира.
Раніше журналісти опублікували розслідування, в якому розповіли, що у листопаді минулого року уряд за поданням міністра оборони Рустема Умєрова забрав з бюджету Міноборони 23 млрд грн і віддав їх Державній прикордонній службі на закупівлю боєприпасів. Вся сума була перерахована за 100% авансом компанії Phu Lechmar, яка не є виробником зброї, а є лише посередником. Журналісти звернули увагу на те, що ця компанія раніше отримувала контракт на постачання боєприпасів ЗСУ і не виконала його. Також журналісти виявили зв’язок цієї компанії з компанією «Львівський арсенал», яка ще за часів міністра оборони Олексія Резнікова отримала повну передоплату в сумі 1,5 млрд грн за постачання снарядів з Європи, але не поставила їх.
Тоді керівниця АОЗ Марина Безрукова коментувала, що ці гроші мали бути використані для укладення додаткових угод із компаніями, які затримувалися через ліцензії. Безрукова стверджує, що умови контрактів, які уклала АОЗ, вигідніші, ніж пропозиції прикордонної служби.
Після цього очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін висловив думку про те, що міністра оборони необхідно відправити у відставку, оскільки він є винним у зриві реформи оборонних закупівель.
Центр протидії корупції (ЦПК) подав заяву до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про зловживання міністром оборони Рустемом Умєровим службовим становищем.
У Міністерстві оборони пояснюють, що Безрукову звільнено нібито через невиконання запланованих постачань для фронту, зауваження від Генштабу щодо неякісного планування закупівель, проблеми з комунікацією і витоки закритої інформації, що стануть окремим предметом розгляду правоохоронними органами.
8 квітня було подано скаргу про продовження народному депутату України строку дії запобіжного заходу у…
На їхні посади призначатимуть осіб, які отримали поранення, контузії та мають інші проблеми зі здоров'ям,…
Володимир Зеленський запросив лідерів країн ЄС до України для протиставлення параду Путіна, однак, здається, ця…
У відвідувачів буде можливість знайти улюбленця в одному із 60 притулків Києва та області.
Заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда заявила про чергову спробу дискредитації з боку…
У вівторок, 29 квітня, відбувся другий тур виборів ректора Львівського національного університету імені Івана Франка,…