Країни Європи не можуть пристати на «план капітуляції» України, тобто перемир’я без гарантій безпеки, оскільки на українській лінії фронту поставлений на карту й суверенітет самої Європи.
барро PARIS, FRANCE - FEBRUARY 17: French politician of the Democratic Movement (MoDem) who has been serving as Minister for Europe and Foreign Affairs, Jean-Noël Barrot arrives for a meeting on the situation in Ukraine and security issues in Europe at the Elysée Palace on February 17, 2025 in Paris, France. As the USA and Russia convene talks in Saudi Arabia hoping to bring to an end the Russia/Ukraine war, President Macron invites European leaders to a summit to discuss security spending and the part they can play in the future of Ukraine. The UK Prime Minister has said he is prepared to commit troops on the ground in Ukraine as part of a peacekeeping force, as has the CDU party defence spokesperson in Germany. (Photo by Tom Nicholson/Getty Images)
Про це міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив у своєму виступі в Сенаті під час дебатів щодо України та європейської безпеки. Про це пише Укрінформ.
«Те, чого ми прагнемо – це принцип мирного договору в належній і правильній формі, який враховує помилки минулого, зокрема Мінських угод, коли ми мали слабкість вірити, що надавши Путіну, так би мовити, перемир’я без будь-яких гарантій безпеки, зупинимо його. Фактом є те, що це перемир’я порушувалося 20 разів і ніяк не завадило Путіну розпочати повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року», — підкреслив Барро.
Він наголосив, що треба чітко розуміти різницю між мирною угодою й угодою про капітуляцію, на яку Європа не може погодитися.
«Оскільки зараз ідеться не лише про суверенітет України, суверенітет Європи також поставлений на карту на українській лінії фронту», — додав міністр.
Він також нагадав, що Путін у процесі розмов про потенційне перемир’я продовжуватиме розігрувати карту легітимності політичних лідерів України.
«Очікується, що Путін поставить під сумнів легітимність Володимира Зеленського, який, однак, є героєм війни, чия легітимність була одноголосно підтверджена українським парламентом, який представляє інтереси свого народу», — сказав Барро.
За його словами, російський президент також неминуче вимагатиме «зміни режиму», як він робив це у випадку із Грузією, і, можливо, «незабаром у випадку з Молдовою».
На завершення Барро попросив деяких французьких депутатів не повторювати риторику Кремля, яка полягає в тому, що в усьому цьому винне НАТО та його розширення на Схід.
«НАТО — це оборонний альянс, і якщо війна в Україні почалася у 2014 році, то не тому, що НАТО наблизилося до кордонів Росії, і не тому, що НАТО намагалося просунутися на схід, а тому, що український народ був охоплений європейським прагненням, а Володимир Путін не хотів цього допустити», — пояснив міністр.
Тим часом медіа пишуть, що США змусять Зеленського відмовитися від своїх вимог щодо гарантій безпеки в рамках угоди про корисні копалини.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Керолайн Левітт прокоментувала вчорашню розмову Трампа та Зеленського, зазначивши, що це був гарний дзвінок.
У дописі словацький премʼєр звертається до глави дипломатії ЄС як "люба Кає", зацитувавши її слова…
За інформацією посольства, на першому етапі проєкт буде реалізовано в чотирьох академічних регіонах Франції: Паризький…
Обмеження триватимуть 10 травня з 5:38 до 12:00.
У п’ятницю, 9 травня, Україна вислала двох угорських дипломатів у відповідь на дії країни: вони…