Міністри фінансів країн "Великої сімки" на зустрічі у Вашингтоні не змогли дійти згоди щодо шляхів використання заморожених російських активів на підтримку України. Вони продовжать працювати над можливими варіантами, які представлять лідерам G7 перед самітом в Італії у червні.
20 May 2023, Japan, Hiroshima: German Chancellor Olaf Scholz (SPD), attends the 6th working session with outreach guests at the Prince Hotel on the second day at the G7 Summit. At the meeting of leading democratic industrial nations, the focus will be on the Russian war of aggression against Ukraine, dealing with China, nuclear disarmament and climate protection, among other issues. Photo: Michael Kappeler/dpa (Photo by Michael Kappeler/picture alliance via Getty Images)
Про це повідомляють Financial Times і Reuters.
Після безрезультатних дебатів міністри G7 заявили: “Ми підтверджуємо нашу рішучість забезпечити, щоб Росія заплатила за шкоду, яку вона завдала Україні. Суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими до того часу відповідно до наших правових систем”.
Ми продовжуватимемо працювати над усіма можливими шляхами, за допомогою яких заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України відповідно до міжнародного права та наших відповідних правових систем, з метою інформування наших лідерів перед самітом в Апулії у червні.
FT пояснює, що Вашингтон підтримав ідею повної конфіскації активів у 260 мільярдів євро і передачі їх Україні. Проте європейські чиновники побоюються, що це може порушити міжнародне право та дестабілізувати фінансові ринки.
Виступаючи перед зустріччю міністрів фінансів G7, президент Європейського центрального банку Крістін Лагард сказала, що пропозиції США викликають серйозне занепокоєння серед юристів, у тому числі в американській адміністрації.
Перехід від заморожування активів до їх конфіскації та розпорядження ними — це те, на що потрібно дивитися дуже уважно”, — сказала Лагард, попереджаючи, що це може призвести до “порушення міжнародного порядку, який ви хочете захистити, і поваги якого очікуєте від Росії.
Країни ЄС пропонують поки віддати Києву лише прибуток, отриманий від базових активів. Але наразі Україна потребує більших сум, оскільки додаткова допомога США затримується в Конгресі.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Поранену цивільну жінку та чоловіка, який, на щастя, не отримав ушкоджень, волонтер Євген Ткачов передав…