У Гренландії опозиційна партія Demokraatit перемогла на парламентських виборах 11 березня — на тлі озвучених президентом Дональдом Трампом обіцянок узяти острів під контроль США.
An election campaign poster of Jens-Frederik Nielsen of the Demokraatit party for Greenland's legislative elections hangs in the center of Nuuk, Greenland, on April 4, 2021. The autonomous Danish territory of Greenland votes on April 6, 2021 in legislative elections, wrapping up a campaign focused on a disputed mining project as the Arctic island confronts firsthand the effects of global warming. (Photo by Christian KLINDT SOELBECK / AFP) (Photo by CHRISTIAN KLINDT SOELBECK/AFP via Getty Images)
Про це повідомляє Reuters.
Demokraatit, яка виступає за повільне досягнення незалежності Гренландії від Данії, здобула 29,9% голосів після підрахунку всіх бюлетенів — порівняно з 9,1% 2021 року — випередивши на 24,5% іншу опозиційну партію Naleraq, яка виступає за швидке досягнення незалежності.
Правляча партія інуїтів Ataqatigiit та їхні партнери по коаліції партнер Siumut, які також підтримують повільний підхід до досягнення незалежності, набрали в сукупності 36% голосів (2021 року їхній результат становив 66,1%).
«Люди хочуть змін… Ми хочемо, щоб більше бізнесу фінансувало наш добробут. Ми не хочемо незалежності завтра, нам потрібен гарний фундамент», — заявив лідер Demokraatit і колишній міністр промисловості та мінеральних ресурсів Єнс-Фредерік Нільсен.
Тепер політик проведе переговори з іншими партіями, щоб спробувати сформувати правлячу коаліцію, повідомляє видання.
23 грудня 2024 року президент США Дональд Трамп заявив, що хоче, щоб Гренландія перебувала під контролем США. Наступного дня уряд Данії заявив про збільшення витрат на оборону Гренландії.
15 січня прем’єр-міністерка Метте Фредеріксен поспілкувалася телефоном із Трампом, який висловив намір захопити Гренландію, пригрозивши країні введенням мит, якщо та не поступиться.
Данія своєю чергою оголосила про посилення оборонної присутності в Арктиці й Північній Атлантиці, уряд країни уклав першу проміжну угоду у співпраці з Фарерськими островами та Гренландією.
Станом на 29 січня опитування громадської думки в Гренландії показало, що 85% гренландців не підтримують ідею встановлення контролю США над їхньою територією.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.