Міністерство закордонних справ Казахстану викликало до себе посла Білорусі. Відбулося це через заяваи лідера РБ про протести в Казахстані.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: Getty Images.
Про це інформує Міністерство закордонних справ Казахстану на своєму сайті.
У ході зустрічі голови казахського МЗС Мурата Нуртлеу з білоруським послом Павлом Утюпіним Астана попросила Мінськ «об’єктивно оцінювати» позицію Казахстану стосовно політичних процесів.
Міністр наголосив, що Казахстан проводить збалансовану та мирну зовнішню політику відповідно до Статуту ООН та основоположних норм міжнародного права, — йдеться у заяві МЗС країни.
Нагадаємо, напередодні білоруський диктатор заявив, що від Росії «всі хочуть щось взяти, але нічого не дати».
Лукашенко пригадав, як блок ОДКБ придушував протести у Казахстані на початку 2022 та почав критикувати зовнішню політику пострадянських столиць, зокрема Астани:
Ось у Казахстані щось трапилося. Кого просили? Китай, Індію, Пакистан там поряд. Ні. Ось «Путін, Лукашенко, допоможіть!». І ми перекинули туди [контингент] протягом пів дня — наші вже літаки там приземлялися у Казахстані. Утихомирили.
Нагадаємо, 2 січня 2022 на заході Казахстану відбуваються «газові протести». Масові акції розпочалися у місті Жанаозені після стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні.
Після того, як протести почали охоплювати інші міста, поліція посилила заходи безпеки, почастішали затримання активістів та представників ЗМІ. Влада застосувала до протестувальників силу, в країні було обмежено доступ до інтернету.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…