Після журналістського розслідування міська влада розгляне питання розірвання з ТОВ «Менаполіс» договору оренди земельної ділянки на вул. Голосіївській.
Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко на своїй сторінці у Facebook.
«Передати земельні ділянки комунальної форми власності в суборенду або їх продати є неможливим без рішення Київської міської ради. Така умова, зокрема, міститься і в Земельному кодексі України та Законі України «Про оренду землі», і в умовах відповідних договорів оренди земельних ділянок», – наголосив Бондаренко.
Він нагадав, що рішення про відведення цієї земельної ділянки прийнято в кінці 2021 року з відкладальною умовою на майбутнє, що суперечило законодавству, адже рішення індивідуального характеру набирають чинності з моменту їх прийняття.
Бондаренко також зазначив, що забудова цієї земельної ділянки неможлива без містобудівної документації. Зокрема, йдеться про відсутність відповідних рішень детального плану території та містобудівних умов і обмежень.
«Отже, сьогодні я за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка звернувся до профільного заступника голови КМДА Петра Оленича та департаментів із проханням розглянути питання щодо розірвання із вказаним товариством договору оренди цієї земельної ділянки», – додав Володимир Бондаренко.
У розслідуванні Bihus.info йдеться про те, що Київрада включила пункт про передачу землі в Голосіївському районі в рішення про землю у Подільському. На вказаній ділянці на вулиці Голосіївська, 13-д у 2019 році з’явилась трансформаторна підстанція, склад площею 11 квадратів і 40-метрова майстерня.
Журналісти вказують, що, ймовірно, споруди звели для того, аби оформити під ними землю.
Власником цих споруд є компанія “Менаполіс”, яка перебуває в орбіті київських братів-бізнесменів Супруненків – Олександр був нардепом-регіоналом, а В’ячеслав депутатом Київради та зятем колишього міського голови Леоніда Черновецького.
Фірма “Менаполіс” подала заяву до Київради з проханням виділити землю, площа якої в понад сто разів більша, за площу споруд на ній. Це стало можливим завдяки “туалетній схемі” — спершу на ділянці з’являється фіктивна нерухомість, наприклад, будка чи дерев’яний туалет. Потім цю “власність” використовують, щоб вимагати землю під нею в оренду або власність.
Місцеві мешканці почали протестувати через можливе будівництво на цій ділянці, адже воно може заблокувати їм виїзд із ЖК. Тож у грудні 2021 року в рішенні про виділення землі в оренду з’явився пункт про меморандум.
Він полягав у тому, що рішення про виділення землі набуде чинності, якщо із забудовником мешканці ОСББ підпишуть документ про порозуміння. Однак мешканці не погодилися підписати меморандум. Через три роки землю відали в оренду без меморандуму. Тепер ділянка належить компанії оточення Супруненків, хоча три роки мешканцям сусіднього ЖК обіцяли не приймати рішень без їхньої згоди.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…