Законопроєкти № 4561 та № 4562 можуть бути загрозою для збереження об’єктів культурної спадщини.
Законопроєкти № 4561 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини» та № 4562 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини і порушення традиційного характеру середовища» – шкідливі та не вирішують проблеми захисту культурної спадщини.
Про це наголосив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.
Він розкритикував відповідні законопроекти Верховної Ради.
«Не зважаючи на довгі й розумні назви цих документів, вони зовсім не вирішують проблеми захисту культурної спадщини. А навпаки – руйнують принципи децентралізації», – заявив Володимир Прокопів.
За його словами, прийняття законопроєктів призведе до відсторонення місцевих органів виконавчої влади від участі в збереженні об’єктів нерухомої культурної спадщини та формуванні державної політики.
«Головні питання вирішуватимуться на горі, і зрозуміло, що це буде максимально неефективно», – зазначив він.
Крім того, зі слів Володимира Прокопіва, ці законодавчі пропозиції не передбачають посилення захисту пам’яток національного та місцевого значення.
«Прийняття цих законопроєктів значно ускладнить проведення перевірок, припинення незаконних робіт, а також заважатиме штрафувати руйнівників культурної спадщини», – наголосив заступник голови КМДА.
Володимир Прокопів звертає увагу, що комітет Верховної Ради з питань гуманітарної політики разом із Міністерством культури України пропонують встановити розмір штрафу за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам’яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, – у розмірі 20 тисяч 400 гривень.
«Це занадто малий штраф. Штраф за руйнацію культурної спадщини треба піднімати у десятки разів», – обурився Володимир Прокопів.
«Закликаю народних депутатів не приймати ці законопроєкти та звернути увагу на скарги місцевої влади, зауваження Асоціації міст України, Мінфіну, Мінцифри та Міністерства розвитку громад», – підсумував Володимир Прокопів.
Нагадаємо, Мінкульт хоче зменшити штрафи за руйнацію пам’яток із максимальних 170 тис. грн до 20,4 тис. грн.
Фото: facebook
У Лондоні у середу, 23 квітня, розпочалися переговори щодо України на рівні радників з нацбезпеки.…
У найбільшому місті Туреччини Стамбулі сталося кілька землетрусів — найбільший з магнітудою 6,2 бала. Містяни після…
20 квітня 2025 року загальний час перегляду «Конклаву» на всіх стримінгах у США складав 1,8…
Всесвітня продовольча програма та Всесвітня організація охорони здоров'я оголосили про серйозні скорочення після того, як…
Киян просять бути обачними під час відпочинку на природі, не розводити вогнища в непристосованих для…
Європарламент вимагає від французького ультраправого "Національного об'єднання" Марін Ле Пен відшкодувати 3,5 млн євро у…