23 та 24 серпня кияни не зможуть вакцинуватися від COVID-19.
Про це повідомили офіційному порталі КМДА.
Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я, розповіла, що 14 та 15 серпня у вакцинальному центрі на базі МВЦ, а також у пунктах щеплень для вакцинації та ревакцинації буде доступним препарат CoronaVac, а для отримання першої дози – CoronaVac та Moderna.
За даними МОЗ, у кількох регіонах України епідемічні показники вже не відповідають «зеленій зоні». Водночас у столиці рівень госпіталізацій та «тяжкості» ушпиталених пацієнтів потрохи зростає.
«Так, якщо ще минулої п’ятниці в стаціонарах пацієнтів у тяжкому стані (в тому числі тих, хто потребує штучної вентиляції легенів) було 49%, то сьогодні – вже 56%», – розповіла директорка Департаменту.
Пані Валентина зазначила, що наразі стрімке зростання кількості важких випадків хвороби вдається стримувати зокрема й завдяки тому, що медики та кияни по-справжньому усвідомлюють важливість вакцинації.
«Доказом цього є той факт, що Київ уже не перший місяць безперечний лідер за показниками щеплень серед регіонів країни. Я дякую медикам, які витримують додаткове навантаження «вакцинальними перегонами». Я дякую свідомим киянам, які захищаючи себе надають місту шанс залишатися максимально безпечною зоною під час пандемії», – каже директорка Департаменту.
Валентина Гінзбург також наголосила, що робота над створенням максимально сприятливих умов для вакцинації від COVID-19 не припиняється ні на день. Кожне зауваження, скарга або пропозиція оперативно розглядаються, а сам процес організації щеплень за необхідності корегується з метою вдосконалення.
Зважаючи на те, що попереду чотири святкових вихідних із нагоди 30-ї річниці незалежності, прийнято рішення скоротити кількість вакцинальних днів до двох.
Тож, 23 та 24 серпня Центр масової вакцинації та вакцинальні пункти в медзакладах не працюватимуть, але щепитися можна раніше – 21 та 22 серпня або вже з 25-го.
У Департаменті охорони здоров’я радять звернути увагу на цю інформацію тим киянам, у яких на 23 та 24 серпня припадає ревакцинація. Кілька днів раніше або пізніше ніяк не вплинуть на ефективність імунізації – запевняють фахівці.
«Зазвичай ми чекаємо на вихідні, щоб відпочити і набратися сил. Це завжди є дуже корисним для нашого самопочуття – емоційного та фізичного. А я пропоную виділити частину неробочого часу, щоб зробити подарунок своєму майбутньому здоров’ю, а можливо і життю – щепитися та почуватися захищеним від небезпечної коронавірусної хвороби під час нового прогнозованого спалаху», – підсумувала Валентина Гінзбург.
Фото: фейсбук
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…