Протикорупційна чистка, яку влаштував президент Китаю Сі Цзіньпін, стала пасткою для десятків високопоставлених чиновників, включаючи двох попередніх міністрів оборони. Нинішній глава оборонного відомства Китаю також перебуває під слідством у справі про хабарництво.
BEIJING, CHINA - MARCH 10: Chinese national flags flutter at Tian'anmen Square during the annual two sessions on March 10, 2023 in Beijing, China. The first session of the 14th National People's Congress (NPC) opened on March 5, and the first session of the 14th National Committee of the Chinese People's Political Consultative Conference (CPPCC) began on March 4. (Photo by VCG/VCG via Getty Images)
Лідер Китаю Сі Цзіньпін розширив чистку від вищого військового керівництва, підозрюваного в корупції.
Китай звільнив високопоставленого військового чиновника і відправив його під слідство за корупцію, заявило міністерство оборони, оскільки лідер Сі Цзіньпін розширює масштабну чистку у верхніх рядах найбільшої армії світу. Про це пише CNN.
У матеріалі йдеться, що з минулого року Сі Цзіньпін веде масштабну боротьбу з корупцією в Народно-визвольній армії Китаю (НВАК), зосередившись на ракетних військах, елітному підрозділі, який контролює ядерні та інші ракети країни.
Чистка призвела до відставки кількох високопоставлених генералів, включаючи колишнього міністра оборони Лі Шанфу та його попередника Вей Фенхе, яких виключили з партії в червні через звинувачення в корупції.
Заворушення у вищих військових ешелонах влади відбуваються в той час, коли Сі Цзіньпін прагне зробити збройні сили Китаю сильнішими, більш боєздатними та агресивнішими у відстоюванні своїх спірних територіальних претензій у регіоні.
У рамках амбіцій Сі Цзіньпіна перетворити НВАК на бойову силу «світового класу», Китай вклав мільярди доларів у закупівлю та модернізацію обладнання.
Занепокоєння з приводу корупції завадило амбіціям Сі Цзіньпіна зміцнити армію Китаю та зробити її більш боєздатною.
Чистка стала пасткою для десятків високопоставлених чиновників, включаючи двох попередніх міністрів оборони.
Нинішній глава оборонного відомства Китаю також перебуває під слідством у справі про хабарництво, повідомила газета Financial Times, що уряд заперечує.
Один з експертів сказав, що звільнення адмірала є більш серйозним, ніж звільнення міністрів оборони, які виконували переважно церемоніальну та дипломатичну роль.
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…