У 2024 році Китай зафіксував третій рік поспіль зниження чисельності населення, попри перше збільшення кількості народжень за майже десятиліття.
Про це пише FT з посиланням на дані, опубліковані Національним бюро статистики Китаю.
E Китаї було зафіксовано 9,54 млн народжень у 2024 році порівняно з 10,93 млн смертей. Кількість народжень зросла порівняно з 9,02 млн у 2023 році, оскільки китайські родини відзначали рік дракона, що вважається сприятливим знаком зодіаку. Кількість народжень у 2023 році була рекордно низькою. Це збільшення стало першим після 2016 року і залишило країну з населенням 1,408 млрд осіб.
Індія обігнала Китай за чисельністю населення у 2023 році, ставши найбільш населеною країною світу. Зниження чисельності населення Китаю, яке відбулося в 2022 році вперше за шість десятиліть, є наслідком політики 1980-х років, що завершилася у 2016 році, яка обмежувала більшість сімей лише однією дитиною, що є нижчим за середній рівень 2,1, необхідний для стабільності популяції. Аналітики зазначають, що рівень народжуваності також знижувався через економічні труднощі, оскільки країна стикається зі сповільненням економічного зростання.
Зменшення чисельності населення має далекосяжні наслідки для економіки, зокрема зменшення робочої сили, що призводить до тиску на продуктивність праці. ООН прогнозує, що чисельність населення Китаю може знизитися до понад 1,3 млрд до 2050 року, тоді як кількість людей віком 65 років і старше, ймовірно, подвоїться.
“(Ці дані) лише підкріплюють нову демографічну парадигму, в якій опинився Китай”, — сказав Стюарт Гітел-Бастен, професор Гонконзького університету науки і технологій. “Зниження чисельності населення — це не тимчасовий феномен, це нова норма”.
Політики шукають альтернативи, такі як автоматизація та робототехніка, щоб підтримувати високі рівні продуктивності, а також намагаються заохотити пари мати більше дітей через субсидії, податкові пільги та заклики. З понад п’ятою частиною населення країни старше 60 років, за офіційними даними, виникла жвава “срібна економіка” — продукти та послуги, спрямовані на зростальну старшу популяцію. Минулого року Пекін оголосив про напрямки розвитку ринку, оціненого в трильйони юанів, з акцентом на розробку харчових продуктів та медичних послуг.
Державна рада Китаю також оголосила в жовтні, що розробляє план для “суспільства, дружнього до народжуваності”, як частину ширших зусиль для стимулювання уповільнення економіки.
“Я вважаю, що адаптація до цієї нової демографічної парадигми є реальним пріоритетом для політиків”, — сказав Гітел-Бастен. “Багато політик вже було введено, і вони визнають, що це виклик, але питання в тому, як далеко і як швидко можна йти”.
Стів Цанг, директор Інституту Китаю при Середньоазіатській школі в Лондоні, зазначив, що високі витрати на виховання дітей також сприяють демографічному зниженню в Китаї. Якщо ці фактори не зміняться, “політика уряду, спрямована на заохочення народжуваності, навряд чи матиме значний ефект”, додав він. “Іншими словами, перспектива така, що чисельність населення Китаю буде продовжувати скорочуватися протягом років, навіть десятиліть”.
Із 6 до 11 травня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, консультації, тренінги, заходи для людей…
Початок нового тижня в Україні ознаменується різкою зміною погоди — з понеділка в країну прийде…
Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної…
Вже завтра, 6 травня, Бундестаг обиратиме нового канцлера. Очікується, що ним стане лідер ХДС Фрідріх…
Загалом участь в операції беруть близько 30 ізраїльських винищувачів.
Інцидент стався на вулиці Стеценка у Подільському районі.