9 травня в Головному корпусі Музею війни відкриють виставковий проєкт «Пам’ять. Діалоги», реалізований у співпраці з Музеєм Берлін-Карлсгорст за підтримки Посольства Німеччини в Україні. Подія приурочена до Дня Європи.
Про це мовиться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
В основі проєкту – родинні історії трьох мисткинь: Поліни Кузнєцової (Україна), Ефи Найдлінґер (Німеччина) та Дженні Альтен (Німеччина). Життєві шляхи їхніх предків зійшлися в окупованій німецькими націонал-соціалістами Україні. Зокрема прадід режисерки Ефи Найдлінґер, військовослужбовець Вермахту, під час нацистської окупації перебував у м. Харків, де суворі реалії війни дитиною переживала і бабуся художниці Поліни Кузнєцової.
Через щоденники, фотографії, усні спогади представників минулих генерацій, а також мистецькі рефлексії наших сучасників виставка порушує важливі теми родинної та національної історичної пам’яті, подолання травматичного спадку минулого, примирення між народами.
Кульмінація виставки – артінсталяція «Голоси» із проєкту Поліни Кузнєцової «Чорнозем», створена спільно із художником Андрієм Скрипкою. У її центрі – земля як символ пам’яті, матерія, що зберігає спогади про минуле навіть тоді, коли про нього забувають люди.
Народні депутати ратифікували Угоду зі США про створення інвестиційного фонду відбудови. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав…
Підставою для надання такого звання Петриченку є особиста мужність і героїзм.
Європарламент ухвалив резолюцію про повернення українських дітей, яких Росія депортувала або примусово перемістила.
У суді наголосили, що арешт активів здійснено для забезпечення конфіскації майна як виду покарання у…
У Святошинському районі технічні обстеження провели у 85 будинках, пошкоджених під час ворожої атаки 24…
Українська делегація в ООН засудила спроби росії привласнити перемогу над нацизмом у Другій світовій війні…