Categories: Без рубрики

У Києві активісти зірвали розгляд антимовного законопроєкту

Сьогодні депутати хотіли розглянути законопроєкт про незалежність Нацради з телебачення і радіомовлення №4107.

Народний депутат (фракція «ЄС») Володимир В’ятрович зірвав засідання комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики, на якому збиралися розглянути відстрочку перекладу фільмів і серіалів на українську мову.

Про це сам В’ятрович заявив на своїй сторінці у Facebook.

“Щиро дякую всім, хто допоміг сьогодні зірвати антимовний заколот «слуг народу». Їм не вдалося провести незаконне засідання комітету, на якому вони хотіли протягнути поправки до законопроєкту 4107, повністю вивівши телебачення з-під дії закону про мову”, – написав депутат.

Зі слів В’ятровича можна зрозуміти, що «слуги народу» намагалися провести комітет онлайн, але він підняв скандал, назвавши голову комітету Микиту Потураєва «агентом руского міра». Також В’ятрович припустив, що його тримають у полоні «Л-ДНР».

“Прихопивши комітетський комп’ютер, вони намагалися провести в Zoom віртуальне засідання, а у відповідь на заклики депутатів від опозиції не порушувати регламент вимикали нам мікрофони. Але порушення ці були настільки кричущі, що засідання так і не відбулося”, – йдеться в дописі.

Наразі біля будівлі комітетів Верховної Ради на Садовій, 3-а проходить акція “проти атаки «слуг народу» на українську мову”. Повідомляє спільнота “Відсіч”.

Активісти заклеїли вхід до комітету наліпками Микити Потураєва, нібито автора ініціатив щодо усунення української мови з телебачення.

До слова, окремі народні депутати парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики намагаються внести до минулорічного законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення і радіомовлення (№4107) неконституційні поправки та повністю скасувати обов’язковість української мови фільмів із 16 липня цього року.

Перед цим Уповноважений із захисту мови застеріг нардепів від “мовної контреволюції”.

Про це Тарас Кремінь написав в Facebook.

“Норма мовного закону про демонстрування кінофільмів, що вироблені в Україні, українською мовою, яка набуває чинності із 16 липня, зустріла жорстке протистояння у парламенті. Невдоволення гучно лунає і від телеканалів, які вже в другій половині липня не зможуть транслювати фільми та серіали російською з українськими субтитрами, як це є зараз. Такий сценарій скидається на чергову спробу мовної контрреволюції”, – зазначив він.

Уповноважений нагадав, що “нещодавно завдяки активній позиції патріотичних депутатів та громадськості вдалося зірвати спробу відтермінувати набуття чинності цієї норми, однак декому, кому поперек горла українська мова, не сидиться і досі”.

“Появу такої значної кількості законопроєктів, спрямованих на відтермінування або скасування відповідної норми я розглядаю як реалізацію інтересів окремих кіновиробників, які, на превеликий жаль, прагнуть і надалі порушувати право українців на отримання інформації та послуг державною мовою. Це скидається на антиконституційну змову найбільших медіа-холдингів, продакшн-компаній та окремих народних депутатів”, – сказав Кремінь.

Кремінь зазначив, що відповідно до статті 10 Конституції України держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

За його словами, сфера телебачення не є виключенням, а навпаки: базисом інформаційної політики держави.

“Звертаюся до народних депутатів проявити консолідовану позицію та зупинити мовну контрреволюцію у стінах найвищого законодавчого органу України”, – наголосив він.

До слова,  у статті 23 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” зазначається: “Фільми, вироблені суб’єктами кінематографії України, розповсюджуються та демонструються в Україні з мовною частиною звукового ряду, виконаною державною мовою, у тому числі шляхом дублювання або озвучення. Сумарна тривалість субтитрованих реплік, виконаних іншими мовами у фільмі, не може перевищувати 10% сумарної тривалості всіх реплік у цьому фільмі”.

Ця норма набуває чинності 16 липня 2021 року.

Нагадаємо, сьогодні на порядку денному екстренного засідання розглядатимуть законопроєкт про незалежність Нацради з телебачення і радіомовлення №4107.

Фото: unsplash

Recent Posts

Із 6 до 11 травня у районних Vcentri HUB Києва пройде низка заходів

Із 6 до 11 травня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, консультації, тренінги, заходи для людей…

2 години ago

Похолодання до +12 та дощі. Якою буде погода у Києві на тижні 6-11 травня

Початок нового тижня в Україні ознаменується різкою зміною погоди — з понеділка в країну прийде…

2 години ago

У Києві 6-11 травня відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної…

3 години ago

Президент Зеленський попрощався із Олафом Щольцем на посаді канцлера ФРН

Вже завтра, 6 травня, Бундестаг обиратиме нового канцлера. Очікується, що ним стане лідер ХДС Фрідріх…

3 години ago

Ізраїль завдає удари по Ємену — Clash Report

Загалом участь в операції беруть близько 30 ізраїльських винищувачів.

3 години ago

У Києві затримали чоловіка, який крав речі з могил військових

Інцидент стався на вулиці Стеценка у Подільському районі.

3 години ago