Categories: Без рубрики

У Києві через Жеваго заарештували закинутий будинок біля готелю “Салют”

Голосіївський районний суд Києва 1 квітня наклав арешту історичну будівлю готелю Військово-Микільського монастиря в центрі Києва.

Про це повідомляється в судовому реєстрі.

Першим про арешт будівлі повідомило профільне видання Судовий репортер.

Арешт накладений в кримінальному провадженні №72025171020000028 про легалізацію майна (ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу) і пов’язаний з можливою спробою зберегти контроль над майновим комплексом через підозрілі фінансові операції.

Будівля на вулиці Мазепи, 11 в Києві перебуває з 2008 року на державному обліку як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення – “Будинок готелю Військово-Микільського монастиря”. У 1910-і роки єпархіальний архітектор Євген Єрмаков побудував будинок для церкви Великого Миколи як прибутковий будинок. У Першу світову в будівлі було військове училище, за гетьмана Павла Скоропадського – військове міністерство Української Держави. Поряд із проданою будівлею розташований готель “Салют”, який недавно відсудив Національний банк у Жеваго.

Будівля належить, ймовірно, пов’язаній з підсанкційним бізнесменом Костянтином Жеваго компанії ЗВ Ріелті, яке купило його в грудні 2017 року в Фонду гарантування вкладів під час продажу активів збанкрутілого ПАТ “Дельта банк”.

У 2021 році будівлю знову продали на аукціоні – цього разу через борги ЗВ Ріелті перед шинною компанією ПАТ “Росава”. Переможець торгів так не викупив будинок, і через три роки це право перейшло до ТОВ “Тіквел Компані”.

У березні 2025 року ПриватБанк повідомив в Держфінмоніторинг, що ця компанія здійснила підозрілий переказ на суму 291,98 млн грн з призначенням платежу “кошти за придбання на СЕТАМ”.

Держфінмоніторинг перевірив платіж і виявив низку “індикаторів підозрілості”: зв’язок з особами під санкціями України, приховування справжнього призначення платежу, заплутаний характер засновницьких зв’язків, невідповідність фінансових операцій офіційним доходам та зміна бенефіціарного власника одразу після фінансової операції.

Після цього БЕБ і прокуратура звернулися до суду з проханням накласти арешт на будівлю.

Суд задовольнив клопотання і заборонив відчуження, розпорядження та користування. Також заборонено будь-які реєстраційні дії щодо цього об’єкта.

Раніше стало відомо, що Національне агентство з розшуку та менеджменту активів розпочало конкурси з відбору управителів та оцінювачів для комплексу арештованих активів відомого олігарха.

Recent Posts

Історична віха у партнерстві з Україною. Повірена у справах США Джулі Девіс про створення інвестфонду

Народні депутати ратифікували Угоду зі США про створення інвестиційного фонду відбудови. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав…

5 хв. ago

Загиблий військовий Павло Петриченко отримав звання Героя України

Підставою для надання такого звання Петриченку є особиста мужність і героїзм.

14 хв. ago

Європарламент ухвалив резолюцію про повернення депортованих Росією українських дітей

Європарламент ухвалив резолюцію про повернення українських дітей, яких Росія депортувала або примусово перемістила.

16 хв. ago

Суд арештував активи олігарха Новинського, поки той переховується за кордоном

У суді наголосили, що арешт активів здійснено для забезпечення конфіскації майна як виду покарання у…

20 хв. ago

У Києві провели технічні обстеження у 85 будівлях на Святошині, пошкоджених під час російської атаки 24 квітня

У Святошинському районі технічні обстеження провели у 85 будинках, пошкоджених під час ворожої атаки 24…

48 хв. ago

Танець на кістках. Україна засудила виступ «Хору Турецького» в ООН

Українська делегація в ООН засудила спроби росії привласнити перемогу над нацизмом у Другій світовій війні…

58 хв. ago