Національний музей Голодомору-геноциду в Києві продовжує реалізацію проєкту "Історія збережена в "цифрі", у рамках якого оцифровує цінні експонати. Цього разу цифрові копії отримали предмети одягу, зокрема колекція вишитих сорочок.
Як повідомили у музеї, більшість оцифрованих сорочок були створені у першій половині XX століття та представляють різноманітні регіони України.
Кожна сорочка має свою унікальну історію, крізь призму яких музей розкриває жахливу сторінку Голодомору.
У роки розкуркулення та Голодомору вишиванки вилучали у селян разом з іншим майном. Однак, якщо сорочку вдавалося вберегти, вона могла стати шансом на порятунок, адже її можна було обміняти на їжу. Попри всі випробування, українська сорочка вистояла, її берегли, ховали та передавали з покоління в покоління як найцінніший скарб, що символізує незламність духу.
Майже двадцять людей постраждали внаслідок займання літака, який перебував на злітно-посадковій смузі аеропорту Пальми, що…
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що «розчарований» Путіним і не вірить, що він хоче…
Російська влада, намагаючись втягнути міжнародних партнерів у війну проти України, залучить зведений загін інженерних військ…
Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте висловив сподівання, що США відновлять призупинене постачання Україні зброї.
Національна нафтова компанія Саудівської Аравії Aramco прагне продати до п'яти газових електростанцій, що є частиною…
У Телеграмі поширюється російський чат-бот, який нібито «допомагає знайти зниклих українських військових».