Крадії залишають водієві номер телефону, за яким невідомий голос повідомляє суму викупу втраченого автомобільного дзеркала.
Про нову аферу розповіли у програмі “Київ.NewsRoom“ на телеканалі “Київ”.
В мережі стали частіше з’являтися публікації автовласників про те, як вони стали жертвами нової афери. Схема така: вночі любителі легких грошей виривають люстерця в автомобілях. Власнику лишають записку з номером телефону. Коли той телефонує за вказаним номером – йому пропонують за 700 гривень повернути дзеркало.
Про один із таких випадків розповів киянин Павло Суходольський. Він у мережі опублікував запис телефонної розмови із вимагачем грошей: “Говоримо як є – наша маленька схема: пару “копійок” ви скинули і пішли забрали біля машини своє рідне автодзеркало – без подряпинки, акуратно в пакетик запаковане“, – відповіли водієві у слухавці.
Як уберегти себе від подібного – радить автоюрист Денис Конюшко.
“На жаль, нічого нового – раніше були ті самі схеми з номерними знаками, зараз – перейшли на дзеркала. Можливо, згодом буде ще щось нове. Як захистити свій автомобіль, крім варіанту механічної фіксації всіх комплектуючих? Можу запропонувати страхування КАСКО. Якщо ви застрахуєтеся у нормальній компанії – то це дась вам можливість отримати необхідну компенсацію“, – каже автоюрист.
За його словами, на жаль, у Києві небагато водіїв мають саме договір страхування КАСКО – таких всього 5%. Однак, саме ця страховка може покрити подібні пошкодження.
Також юрист радить – хоча багато водіїв і не вірять у покарання винних в цьому випадку – писати заяву до поліції. А головне – не погоджуватися на умови вимагачів, оскільки передача їм грошей означатиме, що схема працює, тож такі випадки лише поширяться.
“Якщо перестати платити – вони перестануть зривати дзеркала“, – пояснює юрист.
Можливо, крадії дзеркал, аби не “світитися”, ховають вкрадене неподалік машини, а водієві за гроші повідомляють точні координати. Тому в цьому випадку можна спробувати детально роздивитися довкола і самостійно пошукати автодзеркало.
Ще способи захисту – сигналізація та платні автомайданчики.
ДОПОВНЕННЯ:
Тим часом киянин Павло Суходольський, який став жертвою вимагачів, спробував скористатися порадами автоюриста. Каже – грошей не платив, написав заяву в поліцію та спробував самостійно пошукати дзеркало. Паралельно він спробував поговорити із аферистами – цю розмову він записав та виклав у соцмережу. Каже – номер викрадачі самі залишили на лобовому склі. Поліція вже знає про цю схему.
“Коли поліцейські приїхали на виклик, то сказали, що це вже не перший випадок у нас на районі. І що декілька автомобілів, які не мали сигналізацій, аферисти пограбували: забрали магнітофони і якісь, речі, які водії залишили всередині”, – розповів киянин Павло.
Поліцейські його запевнили, що будуть активно шукати винуватців, оскільки “у поліції нове керівництво, яке вимагає хорошої статистики розкриття злочинів“.
Каже – його машина стояла під вікном будинку, але сигналізація не спрацювала, тому що вона не підведена до дзеркал. Крадії, швидше усього працювали вночі. На жаль, камер відеоспостереження, які могли би зафіксувати момент крадіжки, на будинку немає. Тож поки що киянин сподівається на поліцію і вже шукає в інтернеті нові дзеркала – купити два люстерка коштує мінімум 600 гривень. Але це дзеркала без підігріву. Проте скільки б це не коштувало – платити гроші аферистам киянин не буде принципово.
Щодо платних стоянок – то і їм Павло вже не довіряє, оскільки одного разу його друг після такої парковки знайшов подрапину на машині. Вочевидь, подряпав інший водій під час паркування авто. Проте власники автостоянки заявили, що не несуть відповідальності за ці пошкодження.
Фото: Фейсбук
Президент Володимир Зеленський, що, ймовірно, не зможе взяти участь у поховальній процесії, оскільки у нього…
Розслідування щодо Damen Shipyards, за інформацією видання, велось сім років, і у 2024-му Генеральна прокуратура…
Китай скасував мита на деякі товари зі США, однак спростував заяву Трампа про те, що…
У МЗС застерегли іноземних військових, насамперед сербських, про участь яких у параді було оголошено раніше,…
Колишній президент США Джо Байден, який підтримував тісні робочі та особисті відносини з Папою Римським…
ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії…