Запланована кількість дітей у класах необхідна для реалізації реформи НУШ та зменшення навантаження на вчителя.
Pupil with school bell near chalkboard, closeup. Space for text
Як повідомили в МОН, з 1 вересня 2024 року у початкових класах одночасно можуть навчатися лише 24 учні.
У 2024/2025 році ця норма поширюється на всі перші класи, які навчатимуться в очному або змішаному форматах. Для решти класів максимальна наповнюваність залишається 30 учнів.
Наповнюваність класів, які вчаться дистанційно, може бути більшою за 24 учні (для перших класів) та за 30 учнів (для інших класів). Ця норма чинна під час дії воєнного стану.
Клас із 24 учнями не ділиться на групи для вивчення української мови (крім закладів із навчанням болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, румунською та угорською мовами). Адже для поділу наповнюваність класу має бути мінімум 27 учнів.
«Запланована кількість дітей у класах необхідна для реалізації реформи НУШ, зменшення навантаження на вчителя, індивідуального підходу до кожного учня, орієнтації на потреби учня в освітньому процесі. Але під час війни є певні побоювання щодо реалізації цієї норми», — зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Є родини, де загинуло кілька людей внаслідок російського ракетного удару по Києву 24 квітня. Одна…
У ніч на 25 квітня надзвичайники знайшли двох котиків, які перебували в одному з зруйнованих…
Окупаційний суд «ДНР» засудив 33-річного громадянина Колумбії Мігеля Анхеля Карденаса Монтілью до девʼяти років позбавлення…
Вищий представницький орган кримськотатарського народу Меджліс заявив, що не сприймає спроби визнання тимчасово окупованого Криму…
Премʼєр-міністр Великобританії Кір Стармер зустрівся з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн для обговорення партнерства
Російських громадян, які брали участь у війні проти України, можуть заарештувати або притягнути до кримінальної…