У КМДА працюють над забезпеченням безперебійної роботи відеоспостережень і бездротових мереж у школах під час можливих відключень електроенергії.
У столиці Wi-Fi підключено у 391 школі. У 2025 році планується подальше розширення мережевого покриття.
Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
За його словами, у Києві триває активне впровадження бездротового доступу до мережі: у школах Дніпровського та Печерського районів встановлять Wi-Fi точки, а у Шевченківському та Подільському районах ведеться проєктування Wi-Fi мереж. Усі ці заходи допоможуть забезпечити цифрову безбар’єрність в освітньому середовищі столиці.
У межах програми «Цифровий Київ» (2024–2025 рр.) столиця реалізує сучасні цифрові рішення для створення безпечного та комфортного освітнього середовища. Основні напрями – розширення систем відеоспостереження, забезпечення стабільного інтернет-зв’язку в укриттях і розвиток мережевої інфраструктури у школах.
Мондриївський зазначив, що система відеоспостереження, яку впроваджують спільно з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій, охоплює навчальні заклади та прилеглі території.
Сьогодні у школах і дитячих садках працює понад 3,5 тисячі відеокамер, що дає можливість посилити безпековий контроль та оперативно реагувати на можливі загрози.
«Важливим завданням лишається забезпечення безперебійної роботи відеоспостережень і бездротових мереж у школах під час можливих відключень електроенергії. Ми плануємо вийти на режим функціонування системи до 5 годин в умовах відключень», – зауважила директорка Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Вікторія Іцкович.
Водночас місто працює над розвитком цифрової інфраструктури в навчальних закладах. У 45 закладах освіти Оболонського району та 26 школах Дніпровського району вже побудували локальні мережі. Також у Дніпровському районі облаштовують інфраструктуру для безперебійного доступу до цифрових сервісів.
На додаток до цифрових сервісів безпеки в Києві впроваджують систему автоматизованої технічної охорони навчальних закладів. Для забезпечення ефективного використання цієї системи керівникам районних управлінь доручено здійснювати контроль за її впровадженням та експлуатацією.
«Ми використовуємо сучасну систему технічної охорони, якою користується вся країна, і посилюємо спроможності мобільних груп реагування. Це важливий інструмент безпеки для учнів і вчителів, тож закликаємо всі школи користуватися можливостями, які надає місто», – наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Нагадаємо, у столичних закладах освіти триває будівництво 37 споруд подвійного призначення, які в разі надзвичайних ситуацій слугуватимуть укриттями для учнів, педагогів і киян.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.