Categories: Без рубрики

У Києві почастішали випадки “видурювання” грошей онлайн: експерт пояснив, як киянам захистити себе та свої банківські карти

Шахрайство в інтернеті набирає обертів: шахраї обіцяють вам багато грошей, а натомість забирають усе, що ви маєте.

Про це повідомили в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Євгеній Лабунський на своїй Facebook-сторінці розповів про шахрайську схему видурювання грошей в українців. Нібито в країні існує закон, за яким вам можуть повернути податок на додану вартість.

Для цього необідно перейти на підозрілий сайт, ввести свою електронну пошту й останні 6 цифр банківської картки. Тоді, дивом, сайт покаже вам величезну суму, яка нібито вже майже у вас у кишені. Це може бути 50-80 тисяч гривень. Проте, щоб їх отримати вам ще треба заповнити анкету й сплатити символічні 164 гривні.

Але найцікавіше починається далі. На підробному сайті оплати вам вже пропонують ввести абсолютно всі дані картки, які й будуть викрадені, разом з усіма вашими накопиченнями.

Сергій Денисенко, експерт із кібербезпеки, розповів про захист від шахрайства та як користувачам не втрапити в такі шахрайські схеми.

“По-перше, треба звертати увагу на саму форму – на якому веб-ресурсі вона розміщенна і які поля в ній є. Це може бути номер картки, термін її дії і CVV-код, який є повним індифікаторм вашої картки. Також слід зауважити, що багато людей вводяться в оману через те, що не знають ані законодавства, ні процедури, ні будь-яких акцій чи розіграшів свого банку. Тому всю інформацію з сумнівного веб-ресурсу потрібно перевіряти на офіційних порталах банків”, – зазначив експерт.

Цікаво, що, крім веб-ресурсів, ошукати вас можуть і в мобільних застосунках. Попри те, що більшість телефонних програм безпечні, є й ті, що можуть без вашого відома збирати особисту інформацію з вашого девайсу. Але й це можна попередити.

“Потрібно звертати увагу на ті можливості застосунку, які він пропонує. Наприклад, ліхтар не повинен брати доступ до ваших контактів”, – наголосив Сергій Денисенко.

Якщо ж ви таки стали жертвою онлайнових шахраїв, експерт радить відразу звернутися до кіберполіції. Водночас не можна видаляти будь-які дані, які стосуються вашої справи – це буде доказами.

Фото: фейсбук

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

5 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

5 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

5 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

5 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

5 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

5 години ago