У всіх районах столиці комунальники облаштували будиночки для комах – спеціальні конструкції з природних матеріалів, які створюють додатковий прихисток для корисних комах в умовах міста. Таке природоорієнтоване рішення сприяє розвитку біорізноманіття та є поширеною практикою в багатьох європейських містах.
Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.
«У міських зелених зонах комунальники облаштували спеціальні конструкції – будиночки для комах. Створюємо їх для того, щоб забезпечити додатковим прихистком запилювачів та інших корисних комах, які відіграють ключову роль в екосистемі міста. Така практика є популярною в багатьох європейських країнах, зокрема у Бельгії, Швеції та Великій Британії, де будиночки для комах стали звичним елементом міських просторів. Ці конструкції створюють безпечні умови для сезонного поселення та гніздівлі комах, що сприяє збереженню їхньої популяції та розвитку біорізноманіття», – зазначив Олександр Возний.
Він додав, що працівники комунальних підприємств з утримання зелених насаджень облаштували 38 будиночків для комах у зелених зонах столиці. І вже найближчим часом їх кількість зросте до 44. Крім того, біля будиночків встановили спеціальні інформаційні таблички з поясненням переваг такого природоорієнтованого рішення. Усі охочі можуть дізнатися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом на табличці.
За словами виконувачки обов’язків директора комунального підприємства «Київський міський Будинок природи» Аліни Приходько, такі будиночки для комах, окрім користі для довкілля, несуть просвітницькі функції для громади.
«Інсталяція спеціальних будиночків має кілька важливих цілей. Окрім підтримки фауни та покращення екосистем, вони виконують важливу просвітницьку функцію. Будиночки слугують чудовим прикладом для місцевих мешканців і відвідувачів парків, демонструючи, як важливо піклуватися про навколишнє середовище та підтримувати природні процеси. До того ж такі ініціативи можуть стати частиною освітніх програм, допомагаючи дітям та дорослим краще розуміти екологічні взаємозв’язки та усвідомлювати власну роль у збереженні природи», – зазначила Аліна Приходько.
Будиночки для комах вже облаштували за такими адресами:
Нагадаємо, що Департамент захисту довкілля спільно з комунальним об’єднанням «Київзеленбуд» та комунальним підприємством «Київський міський Будинок природи» реалізує у столиці низку природоорієнтованих рішень. Серед них – фрагменти мертвої деревини, дощові садки, які збирають і накопичують воду, вуличні меблі з озелененням, декоративні луки, а також ділянки без скошування.
Австрія депортувала сирійського злочинця, пов’язаного з терористичним угрупованням «Ісламська держава», до його рідної країни. Це…
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль висловив сподівання, що Китай не допомагатиме Росії здійснювати широкомасштабну…
Під час відбиття повітряної атаки Росії пілот винищувача F-16 Максим Устименко знищив сім «шахедів». Причини…
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з королем Данії Фредеріком X, щоб подякувати за підтримку України…
Департамент охорони культурної спадщини (ДОКС) КМДА розглянув питання надання Житньому ринку охоронного статусу та відправив…
Актор Майкл Медсен, відомий своїми ролями у фільмах Квентіна Тарантіно «Скажені пси», «Убити Білла» та…