Categories: Без рубрики

У Києві шукають нові рішення з меморіалізації війни. Призупинено приймання заяв на перейменування вулиць

В адміністрації розповіли, що звичні практики вшанування героїв не відповідають запитам та вимогам часу. 

У Києві переосмислюють та шукають нові рішення з меморіалізації російсько-української війни, повідомили у КМДА.

Про це розповіла депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

В адміністрації вважають, що звичні практики вшанування героїв не відповідають запитам та вимогам часу.

“Зі збільшенням кількості загиблих, збільшилась і кількість ініціатив із меморіалізації полеглих Захисників та Захисниць. І звичні нам відповідні практики вже не відповідають цим запитам. Ми маємо переосмислити та знайти нові рішення, що відповідають вимогам часу”, – сказала Вікторія Муха.

За її словами, столична влада шукає нові форми вшанування та пам’ятання спільно з істориками, науковцями та експертами, очільниками громадських ініціатив та організацій, представниками ветеранських спільнот і родин загиблих. Для цього за ініціативою мера Києва Віталія Кличка створено Координаційну раду з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації у місті Києві учасників та подій російсько-української війни.

“Ми традиційно вшановували Героїв завдяки встановленню пам’ятних знаків і пам’ятників, врученню відзнак, найменуванню вулиць і скверів, проведенню культурно-мистецьких і спортивних подій тощо. Утім, хоча Київрада ухвалила спрощений порядок встановлення меморіальних дощок, кількість клопотань на їх облаштування постійно зростає”, – зазначила депутатка.

У 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків загиблим військовим у столиці зросла в п’ять разів. А в 2024-му цей показник склав понад 90% від усіх звернень щодо меморіалізації. Усього за період російсько-української війни в Києві встановили 145 пам’ятних знаків: 33 – на житлових будинках, а 111 – на закладах освіти.

Так само зростають випадки, коли на перейменування однієї вулиці претендують кілька родин загиблих військових. І, щоб не створювати конфліктних ситуацій, призупинено приймання заяв на перейменування вулиць. Наразі ж на честь Захисників і Захисниць, узагальнених образів і подій російсько-української війни найменовано 59 вулиць, площ і провулків, а також 8 парків і скверів.

“Питання меморіалізації нинішньої війни є надзвичайно актуальним і не може бути відкладене до закінчення бойових дій. Тому ми плануємо регулярно проводити збір нашої Координаційної ради, адже збереження пам’яті залишається пріоритетом для столиці”, – наголосила Вікторія Муха.

Recent Posts

Зеленський відвідає церемонію прощання з Папою Франциском

Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…

2 хв. ago

На київській Оболоні врятували бобра, який потрапив у халепу

Волонтери Kyiv Animal Rescue Group врятували бобра, який потрапив у халепу на київській Оболоні.

14 хв. ago

У Києві борються з паркуванням на газонах: встановлюють стовпчики та напівсфери

У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…

25 хв. ago

Нацгвардійці взяли в полон групу росіян і показали, як це було

У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…

38 хв. ago

У Києві сталася стрілянина, поранено чоловіка

У Святошинському районі Києва сталася стрілянина, внаслідок якої чоловік отримав вогнепальне поранення. 

42 хв. ago

Стопами брата: бігун з Кенії з другим найкращим часом в історії виграв Бостонський марафон-2025

21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…

56 хв. ago