Триває розробка концепції майбутнього музею.
В четвер, 17 лютого у музеї «Київська фортеця» відбувся круглий стіл щодо відкриття Музею війни Росії проти України. Про це повідомляє Департамент культури КМДА.
«Дуже символічно, що саме у ці тривожні дні ми зробили перший крок у великій справі – створенні музею війни Росії проти України. Ця ініціатива київської міської влади дуже своєчасна. У суспільства є потужний запит на осмислення трагічних подій останніх років, які в сучасному світі не можуть сприйматися інакше як зазіхання на недоторканне право людини – право на життя. Департамент культури буде драйвером створенню Музею – розробки концепції та наративу, пошуку сучасних пластичних, просторових та технологічних рішень, що зроблять Музей живим багатошаровим явищем, новим словом у справі комеморації, гідним вшануванням пам’яті загиблих та інструментом формування національної свідомості», – зазначила директорка департаменту Яна Барінова.
Створення подібного музею неможливе без участі громадськості, тож до обговорення долучилися волонтери та учасники АТО/ООС, громадські діячі та держслужбовці, наголошують в КМДА.
Учасники круглого столу обговорили можливу концепцію майбутнього музею, зокрема поділилися і власною візією того, яким він має бути. Організатори також зазначили, що планується низка подібних зустрічей робочої групи.
Зокрема, однією із задач зустрічі було встановити прямий діалог із представниками інтересів самих ветеранів російсько-української війни.
«Ми говоримо про сучасну історію України, сучасну війну, про наших сучасних чоловіків і жінок. Простір та реальність, у якій ми зараз живемо, – спадок нашим дітям та майбутнім поколінням, тож важливо передати сучасні умови задля безпечнішого майбутнього», – зазначила координаторка проєктів громадської спілки «Рух ветеранів Києва» Дар’я Васильченко.
Участь у заході також взяли в.о. директорки Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова; генеральна директорка Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Оксана Новикова-Вигран; український вчений-медик, учасник АТО, Народний Герой України Всеволод Стеблюк; волонтер, громадський діяч, засновник та керівник благодійного фонду «Повернись живим» Віталій Дайнега; директорка Музею української діаспори Оксана Підсуха; громадський діяч, голова Фонду «Омріяна Країна», керівник проєкту з підтримки працевлаштування ветеранів Олексій Толкачов та інші.
А нещодавно депутати Київради підтримали виплату компенсації за землю п’ятьом родинам загиблих учасників АТО.
Фото: Фейсбук
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.