У Києві планують створити схему розміщення генераторів.
Workers set up a gasoline generator to continue to work during a blackout in the centre of Kyiv, on June 5, 2024, amid the Russian invasion in Ukraine. (Photo by Anatolii STEPANOV / AFP) (Photo by ANATOLII STEPANOV/AFP via Getty Images)
Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний, пише “Судово-юридична газета”.
Він розповів, що у 2023 році кияни масово скаржилися на шум і забруднення від генераторів. Тож у КМДА розробили відповідну ініціативу.
Ми плануємо створити правила розміщення генераторів. Але також повинні розуміти реалії, в яких живемо. Люди ставлять генератори не тому, що їм цього хочеться, а через життєву необхідність. Ми ставимося до цього з розумінням. Єдине, що законодавство вимагає — будь-яке джерело викидів потребує дозволу.
Представник КМДА додав, що під час воєнного стану підприємствам достатньо подати декларацію, яка дозволить їм працювати легально, а державним органам контролювати джерела викидів. Також він наголосив, що генератор працює без системи очищення, що негативно впливає на довкілля.
Нагадаємо, 18 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив перелік енергетичного обладнання, яке можна імпортувати без податку на додану вартість (ПДВ) та ввізного мита.
До нього належать такі товари, як:
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.