Categories: Без рубрики

У Києві відбулося засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій: що обговорювали

Під час сьогоднішнього засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили координацію дій всіх служб щодо забезпечення роботи і доступу до укриттів.

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Ініціював сьогодні засідання столичної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому обговорили питання координації дій всіх служб щодо забезпечення роботи і доступу до укриттів у Києві. До участі в засіданні комісії були запрошені представники Департаментів КМДА, ДСНС міста, правоохоронних органів, керівники депутатських фракцій Київради», – написав мер.

Згодом він додав, що минулого року місто виділило 320 млн гривень. Цього року – більш, як 900 мільйонів. Тобто, загалом — 1,2 мільярди гривень з міського бюджету виділили районам на облаштування укриттів.

«Цими коштами, підкреслю, розпоряджалися й розпоряджаються РДА міста. Відповідальними є глави районів. На сьогодні виконання і використання коштів – вкрай незадовільне. В кінці червня підіб’ємо підсумки використання коштів на облаштування укриттів. І звернення до Президента на відсторонення чи звільнення можуть бути і на інших глав районів», – зазначив Кличко.

Він наголосив, що це не виправдання ні для кого абсолютно та відповідальність – спільна.

«Всіх служб і моя, як мера міста. Але також хочу нагадати, що глав районів столиці призначає президент, за поданням уряду. Мер столиці не може не те що звільнити голову району, а навіть винести йому догану!», – сказав очільник столиці.

Також він наголосив, що ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обовʼязкове до виконання всім установам і закладам. Обовʼязкове для контролю всіма відповідальними службами. Також до контролю за доступом буде долучена громадськість. Всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю.  Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки.

Також Київрада, на найближчому позачерговому засіданні, яке відбудеться 8 червня, звернеться до парламенту. Щодо встановлення відповідальності, в тому числі, приватних власників приміщень укриттів, – за недопуск людей та неналежну роботу укриттів.

Нагадаємо, що надалі під час повітряних тривог у столиці патрульна поліція допоможе контролювати роботу укриттів.

Водночас міський голова Києва ініціював відсторонення голови Деснянської РВА. Там проводили обшуки.

Натомість у прокуратурі заявили, що мешканці району, куди впали уламки ракети, уже зверталися до влади щодо цього укриття.

Згодом столична влада повідомила, що не має іншого виходу, крім як тримати укриття в Києві постійно відчиненими.

У межах розслідування трагічних наслідків через недопуск громадян до укриття в Києві 1 червня правоохоронці затримали чотирьох осіб: першу заступницю голови Деснянської райдержадміністрації Ірину Алексєєнко, директора лікарні та його заступника з технічних питань, а також охоронця поліклініки.

Крім того, в ефірі КИЇВ24 речниця поліції Київської області Ірина Прянішнікова розповіла, що за добу поліцейські Київщини перевірили 1190 укриттів.

Фото: відкриті джерела

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

6 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

6 години ago