Categories: Без рубрики

У Києві з липня має запрацювати Центр контролю та профілактики хвороб

Такі Центри також відкриються у кожній області. У МОЗ пояснюють, що це перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури.

Про це заявив Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Мінохорониздоров’я.

За словами Кузіна, Центри контролю та профілактики хвороб впроваджуються у нову систему громадського здоров’я і запрацюють з 1 липня в усіх регіонах країни. У МОЗ заявляють – нова система громадського здоров’я насамперед направлена на розбудову потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах.

Пандемія COVID-19 стала викликом для систем епідемічного контролю… В Україні ж вона також виявила прогалини у швидкій координації та оперативному реагуванні. До того ж медична система не мала значних оновлень за 30 років Незалежності та виявилася не повною мірою підготовленою до ефективного реагування на SARS-CoV-2“, — зазначив Ігор Кузін.

Додав, що таким чином МОЗ впроваджує перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури.

Усі 25 регіональних Центрів підпорядковуватимуться МОЗ по вертикалі Головного державного санітарного лікаря. Організаційно-методичне керівництво буде забезпечуватися Центром громадського здоров’я МОЗ України. Це має забезпечити швидке реагування на нові виклики, пандемії, а також злагоджену роботу щодо інших викликів у сфері громадського здоров’я”, – роз’яснив Ігор Кузін.

Центри об’єднають наявні  потужності регіонів — лабораторні центрів, обласні центри громадського здоров’я, підрозділи зі статистики та відділи моніторингу та оцінки. Ці центри будуть повністю відповідальні за контроль над хворобами в регіоні — від рутинного моніторингу показників, до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них.

Головні функції ЦКПХ:

  • забезпечення епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення
  • захист населення від інфекційних хвороб
  • попередження та профілактика неінфекційних захворювань
  • підтримка біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя
  • запобігання факторам ризику, боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я тощо.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Через атаку РФ на Київ стався збій у роботі Укргазбанку

Збій вплинув на обмін інформацією з банківською установою, що унеможливило вчасне проведення стандартних процедур перевірки…

17 хв. ago

У СІЗО Києва викрили злочинну групу на чолі зі «смотрящим». Підозри вручили 5 ув’язненим та 8 працівникам

Представники структури організовували обіг наркотиків, проводили азартні ігри, вимагали гроші з ув’язнених та били їх.…

28 хв. ago

Шон Пенн набив татуювання у вигляді українського тризуба

Актор вкотре відвідав Київ минулого тижня.

40 хв. ago

Фотографи Ліберови видалили світлину пораненої жінки після критики та розповіли, чому такі фото важливі

Українські фотографи Костянтин та Влада Ліберови опублікували фото наслідків атаки РФ по Києву. На одному зі знімків була зображена оголена…

52 хв. ago

У Києві рятувальники дістали з-під завалів тіло ще одного загиблого — 17-річного хлопця

Кількість загиблих внаслідок російського удару по столиці зросла до 10 осіб.

60 хв. ago

Не можна очікувати від Зеленського згоди на перемир’я, поки обстрілюють Київ — Макрон

Французький президент висловив підтримку Україні на тлі масованого удару Росії по цивільній інфраструктурі сьогодні, 24…

1 годину ago