Categories: Без рубрики

У Києві зросла кількість хворих на гепатит А

Станом на 16 травня у Києві гепатит А діагностували у 65 людей, зокрема у 31 дитини. Усі випадки захворювання виявили у мікрорайоні Відрадний у Солом'янському районі столиці.

За її словами, джерелами гепатиту А можуть бути вода, харчові продукти, передаватися може від контакту з хворими людьми. Фахівці найбільше досліджують якість води у мікрорайоні Відрадний, також працюють з операторами ринку, які постачають продукти харчування до шкіл і дитсадків.

Наталія Гунченко розповіла, що 14-15 квітня у Солом’янському районі працювала пересувна вірусологічна лабораторія, у якій всі охочі могли пройти безоплатне обстеження.

“У перший день було 10 підозр, на вчора — ще троє. Тобто 13 позитивних результатів. Ми відбирали на додаткове дослідження на ПЛР, щоб виявити безпосереднього вірус — один підтвердився”, — розказала посадовиця.

Вона додала, що 19 і 22 травня знову працюватимуть пересувні лабораторії, де охочі зможуть не лише перевіритися на гепатит А, а й отримати від лікарів більше інформації про шляхи інфікування та перебіг хвороби.

Окрім того, від гепатиту А можна вакцинуватися.

“Вакцина від вірусного гепатиту А не входить в календар обов’язкових щеплень, вона входить в рекомендовані щеплення. Але враховуючи, що така неблагополучна ситуація, це доведено до населення, що можна купувати вакцину за власні кошти і щеплювати як дорослих, так і дітей”, — сказала Гунченко.

За її словами, з 10 травня від гепатиту А вакцинувалися 330 людей, більшість із них — діти. Коштує вакцина 1080 гривень для дорослих і 820 гривень для дітей. Після вакцинації рекомендується через пів року провести ревакцинацію.

Вірус гепатиту А передається через недотримання гігієни, забруднені продукти, сиру воду чи контакт із хворим у побуті. Він зберігається у воді до кількох місяців, при кімнатній температурі — тиждень, але гине за 5 хвилин кип’ятіння. Інкубаційний період триває 14–28 днів.

“Фекально-оральний механізм передачі – це брудні руки, недостатньо оброблені продукти харчування, неякісна вода. Механізм зараження відбувається через рот, потім відбувається ураження печінки”, – пояснила Наталія Гунченко.

Серед основних симптомів: підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця, важкість у правому підребер’ї, слабкість і втомлюваність.

Попри те, що хвороба вражає печінку, серед усіх видів вірусних гепатитів саме гепатит А вважається найменш небезпечним: лікування симптоматичне, а специфічної терапії наразі не існує, зазначила посадовиця.

Станом на ранок 13 травня в Києві було зареєстровано 40 випадків захворювання на гепатит А. Усі захворіли в Солом’янському районі, серед яких 23 — це діти. Адміністрація перевела на дистаційне навчання школярів у тих закладах, де виявили хворобу.

Recent Posts

Низка заходів до Дня Києва і не тільки. Дайджест мистецьких подій із 19 до 25 травня у столиці

Наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек. Серед яких – низка…

4 години ago

Поліція затримуватиме та доставлятиме до ТЦК обмежено придатних, які не пройдуть ВЛК до 5 червня — Міноборони

Міністерство оборони України нагадало, що військовозобов'язаним громадянам, які до 4 травня 2024 року були визнані…

4 години ago

На Рівненщині затримали посадовця на передачі хабаря за вирішення земельного питання

Співробітники СБУ та Нацполіції затримали «на гарячому» фігуранта під час отримання ним 7 500 доларів…

4 години ago

США можуть почати переговори про скорочення американського контингенту в Європі

Посол США при НАТО Метью Вітакер наголосив, що скорочення американських військ у Європі – "це…

4 години ago

На нас чекають дуже важкі дні — прем’єр Польщі Туск

Туск нагадав, що РФ вимагала, щоб на переговорах не було представників США, а також назвав…

5 години ago

Потрібно вимагати припинення вогню. Мелоні прокоментувала переговори України та Росії в Стамбулі

У своєму виступі перед початком саміту Європейської політичної спільноти в Тирані прем'єр-міністерка Італії говорила про…

5 години ago