Categories: Без рубрики

У Києві зросла кількість хворих на гепатит А

Станом на 16 травня у Києві гепатит А діагностували у 65 людей, зокрема у 31 дитини. Усі випадки захворювання виявили у мікрорайоні Відрадний у Солом'янському районі столиці.

За її словами, джерелами гепатиту А можуть бути вода, харчові продукти, передаватися може від контакту з хворими людьми. Фахівці найбільше досліджують якість води у мікрорайоні Відрадний, також працюють з операторами ринку, які постачають продукти харчування до шкіл і дитсадків.

Наталія Гунченко розповіла, що 14-15 квітня у Солом’янському районі працювала пересувна вірусологічна лабораторія, у якій всі охочі могли пройти безоплатне обстеження.

“У перший день було 10 підозр, на вчора — ще троє. Тобто 13 позитивних результатів. Ми відбирали на додаткове дослідження на ПЛР, щоб виявити безпосереднього вірус — один підтвердився”, — розказала посадовиця.

Вона додала, що 19 і 22 травня знову працюватимуть пересувні лабораторії, де охочі зможуть не лише перевіритися на гепатит А, а й отримати від лікарів більше інформації про шляхи інфікування та перебіг хвороби.

Окрім того, від гепатиту А можна вакцинуватися.

“Вакцина від вірусного гепатиту А не входить в календар обов’язкових щеплень, вона входить в рекомендовані щеплення. Але враховуючи, що така неблагополучна ситуація, це доведено до населення, що можна купувати вакцину за власні кошти і щеплювати як дорослих, так і дітей”, — сказала Гунченко.

За її словами, з 10 травня від гепатиту А вакцинувалися 330 людей, більшість із них — діти. Коштує вакцина 1080 гривень для дорослих і 820 гривень для дітей. Після вакцинації рекомендується через пів року провести ревакцинацію.

Вірус гепатиту А передається через недотримання гігієни, забруднені продукти, сиру воду чи контакт із хворим у побуті. Він зберігається у воді до кількох місяців, при кімнатній температурі — тиждень, але гине за 5 хвилин кип’ятіння. Інкубаційний період триває 14–28 днів.

“Фекально-оральний механізм передачі – це брудні руки, недостатньо оброблені продукти харчування, неякісна вода. Механізм зараження відбувається через рот, потім відбувається ураження печінки”, – пояснила Наталія Гунченко.

Серед основних симптомів: підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця, важкість у правому підребер’ї, слабкість і втомлюваність.

Попри те, що хвороба вражає печінку, серед усіх видів вірусних гепатитів саме гепатит А вважається найменш небезпечним: лікування симптоматичне, а специфічної терапії наразі не існує, зазначила посадовиця.

Станом на ранок 13 травня в Києві було зареєстровано 40 випадків захворювання на гепатит А. Усі захворіли в Солом’янському районі, серед яких 23 — це діти. Адміністрація перевела на дистаційне навчання школярів у тих закладах, де виявили хворобу.

Recent Posts

Приміські поїзди на Київщині продовжать курсувати за зміненим розкладом

На ділянці Боярка — Васильків-1 на Київщині подовжують ремонтні роботи, у зв'язку з чим змінено…

6 хв. ago

Біля станції метро «Житомирська» завершили демонтаж МАФів

У Києві завершився основний етап демонтажних робіт біля станції метро «Житомирська». За два тижні було…

12 хв. ago

Киянина судитимуть за забруднення річки Либідь нечистотами

Столичні прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо киянина, який злив нечистоти до річки Либідь.…

20 хв. ago

Латвія передасть Україні 42 БТР Patria

Уряд Латвії 1 липня схвалив передачу 42 бронетранспортерів Patria 6x6 та іншого військового обладнання Збройним…

26 хв. ago

Сенат США ухвалив «великий красивий» законопроєкт Трампа про податки та витрати

Республіканська партія в Сенаті у вівторок, 1 липня, ледве ухвалила законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом,…

35 хв. ago

Трамп посміявся над мігрантами та показав, як «бігти зигзагом» із нового центру утримання з алігаторами та пітонами

Президент США Дональд Трамп поглумився над мігрантами, показавши, як їм слід тікати з нового центру…

42 хв. ago