Categories: Без рубрики

У «Київ Цифровий» з’явилось опитування щодо перейменування вулиці Лаврської та парку «Юність»

Міська влада питає думку киян щодо перейменування вулиці Лаврської у Печерському районі та столичного парку "Юність".

Відповідне опитування з’явилося у застосунку “Київ Цифровий”.

Частину вулиці Лаврської (від площі слави до вулиці Добровольчих Батальйонів) пропонують перейменувати на вулицю Івана Мазепи. Така назва існувала до 2010-го. А частину від вулиці Добровольчих Батальйонів до Наводницької — на вулицю Новонаводницьку — назва існувала в 1918-1981 роках та походить від історичної місцевості Наводничі.

Парк “Юність” у Солом’янському районі Києва пропонують назвати на честь українсько-вірменського режисера, сценариста і художника Сергія Параджанова.

Опитування триватиме до 30 квітня.

Раніше київська комісія з питань найменування ухвалила низку рішень щодо відновлення історичних назв та впорядкування символічного простору Києва. Одним із ключових рішень стало повернення вулиці Лаврській історичної назви — імені гетьмана Івана Мазепи.

Водночас частині вулиці Лаврської на ділянці від вулиці Добровольчих батальйонів до Наводницької площі запропоновано повернути історичну назву Новонаводницька вулиця. Це рішення спрямоване на відродження історичного топонімічного середовища місцевості Наводничі.

Комісія також підтримала перейменування парку “Юність” у Солом’янському районі на честь кінорежисера Сергія Параджанова. Враховуючи розташування парку на вулиці Єреванській, це рішення мало на меті створити символічний зв’язок між ім’ям Параджанова та місцем його поховання у Єревані.

Нагадаємо, раніше депутати Верховної Ради звернулись до Київради з проханням перейменувати вулицю Лаврську у Печерському районі Києва на честь гетьмана Івана Мазепи. Саме так вона називалася, поки її не перейменували на догоду главі РПЦ.

У 2010 році на прохання голови Російської православної церкви Володимира Гундяєва напередодні його візиту до Києва депутати Київради перейменували частину вулиці Івана Мазепи, на якій розташована Києво-Печерська лавра, на Лаврську.

Ініціювали це рішення депутати блоку Черновецького  і Партії регіонів. При цьому в УПЦ МП, яка тоді займала Києво-Печерську лавру, заявляли, що прохання про перейменування нібито не пов’язане зі ставленням РПЦ до постаті гетьмана Івана Мазепи, на якого за наказом російського царя православна російська церква наклала анафему.

До слова, Вселенський патріарх і синод Константинопольської церкви ніколи не визнавали дійсною анафему на Івана Мазепу, тому що вона була накладена суто з політичних мотивів.

У 2022 році кияни підтримали петицію Київської міської ради № 11649 “Відновити справедливість — повернути вулиці Лаврській ім’я гетьмана Мазепи!”. Однак станом на кінець 2024 року це питання досі не розглянуто комісією Київської міської ради з питань найменувань.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

3 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

3 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

3 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

3 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

3 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

3 години ago