Categories: Без рубрики

У Київраді знову думають продати Житній ринок. У КМДА спростовують

У Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення, що передбачає продаж Житнього ринку.

Про це повідомляє голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея.

“Може, місто залучить інвестора, дасть пільгу на підтримку для нового орендаря, призначить дієвого керівника… А чи є гарантія, що там не зʼявиться чергова забудова? Немає. Адже новий власник, що захоче, те й зробить з ринком”, – йдеться в дописі голови Громадської ради при КМДА.

Депутат Київради від фракції “Голос” Тарас Козак відзначив, що об’єкт знаходиться в аварійному та пожежонебезпечному стані. Також є загроза обвалення даху, зокрема гнилі інженерні комунікації, іржа на залізних колонах. Ринку необхідний ремонт, однак він має залишиться “Житнім ринком”.

Козак зазначив, що ремонтні роботи ринку можуть обійтися від 118 до 700 млн гривень, згідно з інформацією його джерел. Однак, на його думку, сума може сягнути 400-500 млн гривень.

Як стверджує депутат, щоб зберегти ринок варто зазначити в договорі продажу три умови – функціонал, зовнішній вигляд, цілісний майновий комплекс.

“Якщо за три роки покупець не впорається або буде робити якісь дурниці, місто Київ буде зобовʼязане викупити назад Житній ринок, за тою ж ціною.Саме такий проєкт рішення Київради ми з колегами з усіх фракцій КМР зареєстрували вчора”, — сказав Тарас Козак.

Нагадаємо, у грудні заступник міського голови Валентин Мондриївський повідомив, що група з питань Житнього ринку схвалила умови оренди будівлі на Подолі в Києві.

За його словами, Житній ринок не приватизуватимуть, але віддадуть в оренду. Це рішення гарантує збереження Житнього ринку як єдиного комплексу з функцією ринку. Оренда забезпечить проведення капітального ремонту та збереження робочих місць.

“В кінці грудня робоча група КМДА на своєму засіданні вирішила, що Житній ринок передадуть в оренду без права викупу. В кінці січня міські депутати реєструють проєкт рішення про його приватизацію. Класно депутати представляють інтереси містян, які активно виступили проти продажу ринку. Цікаво, що економічного обґрунтування жодного з цих варіантів немає. До речі, громадські обговорення, про які я прошу міську владу ще з червня 2024 року, так і не були проведені. Знову на ті ж граблі по колу…”, – прокоментував новий документ шеф-кухар Євген Клопотенко, який також був учасником засідання робочої групи.

Реагуючи на ситуацію, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський наголосив, що столична влада пропонує передати ринок у довгострокову оренду з головними умовами: збереження його зовнішнього вигляду і функції.

«Жвава дискусія про долю Житнього ринку триває. Обʼєкт справді важливий для громади. На відкритому засіданні робочої групи, куди входили активісти, члени громадської ради, народні депутати, представники комунальних служб і департаментів, більшістю голосів ухвалили рішення запропонувати Київській міській раді проєкт рішення про довгострокову оренду Житнього з головними двома умовами: збереження зовнішнього вигляду і функції ринку. Все. І на прозорому конкурсі визначимо, хто це буде», – зазначив Валентин Мондриївський.

Він наголосив, що в центрі такої позиції – захист інтересів столичної громади та збереження історичних об’єктів міста. Тому, згідно з рішенням Київради від 26.06.2003 року, Житній ринок є об’єктом, який не підлягає приватизації. А надати дозвіл на його приватизацію – ризиковано. Адже через 5 років після аукціону закон дозволяє змінювати цільове призначення будівлі, що загрожує її перетворенню на комерційний чи розважальний об’єкт.

«Найоптимальніший варіант натепер – це оренда з чіткими умовами, які забезпечать збереження ринку з його історичною функцією, проведення капітального ремонту, збереження робочих місць, гарантовані надходження до міського бюджету. Такий підхід дасть змогу розвивати Житній ринок як унікальний простір із багаторічною історією, що служить інтересам громади», – констатував заступник голови КМДА.

Нагадаємо,  спочатку приміщення Житнього ринку планували продати з аукціону. Початкова ціна лота становила майже 2,5 мільйона гривень. Але згодом КМДА відмовилась від цієї ідеї. Для пошуку шляхів приведення будівлі критого ринку до належного технічного стану було створено робочу групу КМДА.

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

2 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

2 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

2 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

2 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

2 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

3 години ago