Categories: Без рубрики

У «Київтеплоенерго» роз’яснили для чого щороку проводять гідравлічні випробування, і чому під час них виникають так звані «фонтани»

У Києві тривають щорічні гідравлічні випробування. За місяць фахівці КП «Київтеплоенерго» перевірили сотні кілометрів тепломереж, виявили й усунули майже 400 пошкоджень. Із них – 50 на магістральних трубопроводах, що забезпечують теплом великі житлові масиви.

Про це розповіли в комунальному підприємстві.

В окремих випадках пошкодження супроводжувалися витоком води на поверхню – так званими «фонтанами», які привернули увагу медіа та соціальних мереж. Так, наприклад, було на вул. Архітектора Вербицького, поблизу станцій метро «Звіринецька» та «Мінська».

У комунальному підприємстві «Київтеплоенерго» пояснюють, чому так відбувається.

Значна частина теплових мереж Києва прокладена ще в 1970-80-х роках. Для безпечної роботи цих трубопроводів в осінньо-зимовий період необхідна їх регулярна профілактика.

Під час гідравлічних випробувань тиск у трубопроводах підвищують на 25% понад звичайний робочий рівень. Через це, в разі пошкодження на ділянках із великим діаметром труб, можливі витоки значних обсягів води.

У «Київтеплоенерго» нагадують, що гідравлічні випробування є контрольованим плановим процесом. Температура теплоносія знижується до безпечного рівня (нижче 40°C). У зоні проведення випробувань чергують фахівці комунального підприємства, а параметри контролює оперативний персонал.

У разі пошкодження тиск у трубопроводі негайно знижують, місце витоку локалізують та огороджують, а пошкоджену ділянку відключають. Після ремонту тепломережу повторно випробовують.

«Без гідравлічних випробувань пошкодження могли б виникнути в найскладніший момент – під час морозів. Ми локалізуємо слабкі ділянки влітку – у період, коли усунення пошкоджень не потребує відключення опалення і не створює ризиків для комфорту мешканців у холодну пору року», – зазначив начальник відділу експлуатації тепломереж КП «Київтеплоенерго» Олександр Пелипишин.

В опалювальний сезон несподіване пошкодження може призвести до вимушеного відключення сотень житлових будинків. Тим часом гідравлічні випробування дають змогу суттєво зменшити відключення взимку, коли проводити ремонт значно складніше. Так, в опалювальному сезоні 2023–2024 рр. завдяки профілактиці сталось на 15% менше пошкоджень. Цього року не було значного збільшення пошкоджень, і вдалося уникнути великих проривів (крім одного випадку).

Від якості проведення щорічних гідравлічних випробувань залежить стабільне теплопостачання. Це є обов’язковою умовою підготовки теплоенергетичного комплексу до опалювального сезону, передбаченою Правилами підготовки теплових господарств до осінньо-зимового періоду від 10.12.2008 № 620/378.

Recent Posts

Напередодні можливих переговорів між Україною і РФ у Кремлі знову з’явився Абрамович

Напередодні ймовірних переговорів у Стамбулі 15 травня, Роман Абрамович з’явився в Кремлі на засіданні піклувальної ради…

10 хв. ago

У Києві 14-річна школярка випала з вікна 3-го поверху — поліція з’ясовує обставини

У Києві 14-річна школярка випала з вікна третього поверху. Інцидент стався в одній зі шкіл…

10 хв. ago

У Трампа можуть виникнути довготривалі проблеми через літак із Катару — медіа

У США припускають, що літак з Катару, який Трамп збирається використовувати як президентський, якщо прийме…

16 хв. ago

Папа Римський готовий виступити посередником у мирних переговорах

Папа Римський Лев XIV привітав східних католиків у Ватикані на Ювілеї Східних Церков і підкреслив…

17 хв. ago

Старший брат Папи Римського Лева XIV виявився завзятим прихильником Дональда Трампа

У той час як перший в історії американський Папа Римський критикував адміністрацію Трампа та її…

26 хв. ago

Орбан скликав Раду оборони Угорщини через «безпрецедентну операцію спецслужб України»

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звернувся до Ради оборони, заявивши про «безпрецедентну операцію спецслужб». Він звинуватив…

44 хв. ago