Підтримка Європейського Союзу, призначена для українських біженців від війни, у Литві дісталася й громадянам Росії та Білорусі. Йдеться про витрати на понад мільйон євро.
литва Flag of Lithuania is seen, while the NATO Summit is held in the city, in Vilnius, Lithuania on July 12, 2023. (Photo by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Про це пише LRT.
Міністерство соціального захисту і праці вже розпочало внутрішній аудит, а Європейське агентство соціального фонду (ESFA), яке здійснювало нагляд за проєктом, попрощалося з керівницею. Водночас агентство стверджує, що надання допомоги неукраїнцям дозволяли тодішні правила.
Українські біженці в Литві отримують підтримку не лише їжею, засобами гігієни, медикаментами, юридичними послугами, а й мають змогу вивчати литовську мову, а також отримувати субсидії на працевлаштування.
Європейський Союз підтримує інтеграцію українців у країнах ЄС, тому в 2022—2023 роках на проєкт «Допомога біженцям від війни з України» було виділено майже €17 мільйонів.
Однак з’ясувалося, що допомогу, призначену українцям, отримали також громадяни Росії, Білорусі, Узбекистану, Казахстану, Таджикистану та інших країн, які мають дозвіл на проживання в Литві.
Усього таку допомогу отримали 813 неукраїнців з 43 різних країн — їм проводили курси литовської мови, надавали субсидії для працевлаштування.
Загалом йдеться про неправомірну витрату мільйона євро. Про результати аудиту минулого тижня було поінформовано комітет Сейму з питань аудиту. Офіс Генерального аудитора вимагає повернення коштів.
Проте саме агентство відкидає критику й заявляє, що надання допомоги неукраїнцям дозволяли тодішні нормативи. До того ж наголошують, що підтримку помилково отримали лише 484 людини.
«Ситуація виникла через тлумачення тодішніх чинних документів. Згідно з ними, у додаткових заходах — таких як курси литовської мови та субсидоване працевлаштування — могли брати участь соціально вразливі особи, не обов’язково з України», — заявила керівниця відділу розвитку проєктів ESFA Йоліта Пятрайтієне.
Попри це, литовське Міністерство соцзахисту підтвердило, що виконавець проєкту — Служба зайнятості Литви — буде зобов’язаний повернути кошти у визначений термін.
Напередодні Литва викликала “на килим” представника посольства Росії та вручила ноту протесту через “воєнні злочини”.
На даний час немає ознак того, що Росія готується до перезапуску окупованої нею Запорізької атомної…
Делегація росіян в Стамбулі нахабно заявила українській стороні, що забере Сумську та Харківську області.
Президент України Володимир Зеленський 29 травня заявив, що російська сторона не передала так званий "меморандум"…
Європейський Союз разом з Індією на початку травня проведуть спільні військові навчання в Індійському океані.
Національна поліція України провела 49 обшуків у межах розслідування масштабної схеми легалізації коштів, привласнених з…
Два російські олігархи заплатили великі суми американській юридичній фірмі за лобіювання скасування персональних санкцій США.…