У Литві помітили скорочення російських сухопутних військ у Калінінграді на тлі успіхів ЗСУ в Курській області.
Про це заявив командувач литовської армії Раймундас Вайкшнорас, повідомляє Delfi.
Він зазначив, що з початку війни Росії проти України було помічено перекидання з Калінінграда техніки та частини особового складу.
“Тільки вони повернулись після ротації, і тепер видно, що йде достатнє скорочення принаймні сухопутних військ”, — зазначив Вайкшнорас.
Водночас командувач литовської армії зауважив, що «не можна розслаблятись», оскільки Росія продовжує спроби контролювати регіон Балтійського моря.
“Вони, як і раніше, намагаються контролювати Балтійське море, як і раніше, намагаються контролювати цей регіон, тому ми також повинні зберігати пильність і стежити за тим, що там відбувається”, — додав Вайкшнорас.
21 серпня прессекретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер повідомляв, що у зв’язку з операцією ЗСУ на території Курської області спостерігається передислокація російських військових сил у цей регіон.
Нагадаємо, 6 серпня Сили оборони ЗСУ почали наступ у Курській області РФ. В Офісі президента назвали чотири політичні цілі операції. Серед них — перенесення бойових дій на територію РФ, порушення логістики ворожої армії та показ усьому світу і росіянам неспроможності керівництва Російської Федерації.
15 серпня Білий дім повідомив, що російська армія дійсно передислокується до Курської області. Однак яка саме кількість солдатів РФ передислокована – невідомо. Російська армія не підтверджує передислокацію, також немає однозначних даних. Проте, у ОСУВ “Таврія” зазначають, що кількість атак ворога на Запорізькому напрямку поменшала, але пов’язано з браком ресурсів ворога для того, щоб вести бойові дії одночасно у декількох районах.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…