Вищий представницький орган кримськотатарського народу Меджліс заявив, що не сприймає спроби визнання тимчасово окупованого Криму російською територією.
LVIV, UKRAINE - MAY 18: A woman covered with Crimean Tatar flag and wearing a fes, the traditional Crimean Tatar headwear, attends a memorial event to mark 80th anniversary of Crimean Tatar genocide on May 18, 2024 in Lviv, Ukraine. On May 18, Ukraine and the world honors the memory of the victims of the Crimean Tatars’ deportation from Crimea in 1944. On this day, the Soviet authorities sent the first echelon of Crimean Tatars from the peninsula. In total, about 200,000 people were deported, mostly to Uzbekistan. (Photo by Les Kasyanov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Відповідна заява опублікована на сайті Меджлісу в четвер, 24 квітня.
«Меджліс кримськотатарського народу… категорично відкидає будь-які пропозиції або дії, спрямовані на визнання російськими тимчасово окуповані території АР Крим та міста Севастополя, які є невід’ємною складовою частиною України в її міжнародно визнаних кордонах», — сказано в заяві.
Там також зазначається, що Меджліс визначатиме незаконними будь-які угоди щодо статусу Криму, укладені й прийняті без участі та згоди України та кримськотатарського народу.
Окрім цього, Меджліс наголосив, що будь-які спроби визнати Кримський півострів російським означатиме грубе порушення Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Декларації ООН про права корінних народів тощо. Це також означатиме зневагу невід’ємних прав корінного кримськотатарського народу, зокрема на самовизначення та на участь у всіх процесах ухвалення рішень, що стосуються його рідної землі.
У Меджлісі наголосили, що єдиним легітимним шляхом завершити війну Росії проти України є деокупація Криму та інших окупованих територій України.
«Саме зараз особливе значення та наслідки матимуть рішучі дії та заходи щодо надання широкої підтримки Україні у відсічі російській агресії — військова та економічна допомога, посилення санкцій, політичного та дипломатичного тиску на агресора, надання правового захисту жертвам російських репресій», — ідеться в заяві.
Меджліс також посилається на Кримську декларацію, оприлюднену Держдепартаментом США 25 липня 2018 року, згідно з якою Сполучені Штати відкидають спробу Росії анексувати Крим та зобов’язуються дотримуватись цієї політики до відновлення територіальної цілісності України.
Визнання Криму російським у рамках мирної угоди України і РФ поставило Євросоюз перед болісним вибором: підтримати Київ чи Вашингтон. У Брюсселі заявляють, що відмова від курсу України в НАТО неприйнятна.
Зеленський зазначив, що Україна 45 днів тому погодилась на пропозицію президента Трампа щодо тиші в…
У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України закупило 36 квартир для військовослужбовців на суму близько…
Внутрішній валовий продукт Каліфорнії у США досяг $4,1 трильйона, перевищивши $4,02 трильйона у Японії.
Рівень активності РФ у видобутку нафти, який також більш ніж на третину перевищує довоєнний рівень,…
Польща виділила 250 млн злотих або приблизно 58,25 млн євро на пільгові кредити для компаній,…
Колишня перша леді та депутатка Київської міської ради Марина Порошенко бажає через суд поділити майно зі…