Передача київського костелу Святого Миколая парафії буде можлива лише після того, як Національний будинок музики перемістять до іншого приміщення, а уряд ухвалить відповідний порядок.
Про це йдеться у відповіді Міністерства культури та стратегічних комунікацій на запит “Чесно”.
Релігійна організація та Мінкульт у листопаді 2021 року уклали меморандум щодо передачі костелу парафії, проте строки зобов’язань двічі порушувалися – у червні 2022-го та травні 2024-го.
Адже закон № 2778-VI “Про культуру” забороняє виселення закладів культури з приміщення без надання їм іншого рівноцінного. Будинок музики планували перенести до флігеля Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації професійних спілок, але наразі на цей комплекс накладений арешт.
Настоятель костелу зауважує, що нової дати виконання зобов’язань міністерство не визначило.
У відповідь на запит в Мінкульті зазначили, що передача будівлі храму парафії буде можлива лише після того, як Національний будинок музики перемістять до іншого приміщення, а уряд ухвалить відповідний порядок.
“Моя особиста думка, хтось, хто має величезний вплив, постійно блокує передачу, навіть рішення президента відтермінували, може, щоб потім знову згасити це питання, – сказав отець Павло. – Органу немає, музикантів тут нічого не тримає”.
Настоятель костелу також припустив, що у суспільства упереджене ставлення до католицької громади, яку здебільшого хибно асоціюють винятково з Польщею. Так під час каденції попередніх міністрів культури один із чиновників висловив думку, що краще дозволити костелу зруйнуватися, ніж передати його польській громаді.
З 2022 року католицька спільнота є єдиним користувачем костелу, а Будинок музики проводить концерти на інших майданчиках. Проте спільнота все одно має отримувати дозвіл балансоутримувача для господарчих справ, наприклад, для підключення генератора та дрібного ремонту. До пожежі парафія щопівроку мала подавати до Нацбудинку графік богослужінь.
Нагадаємо, 20 грудня 2024 року унаслідок ракетного удару Росії по Києву був пошкоджений костел Святого Миколая, що є пам’яткою архітектури національного значення.
Фахівці УМІВ оперативно зафіксували всі пошкодження, склали акт огляду та дефектний акт. На основі отриманих даних було сформовано перелік першочергових протиаварійних робіт, які необхідно виконати для забезпечення безпеки та збереження цієї унікальної архітектурної пам’ятки. Експерти визначили також перелік першочергових протиаварійних робіт, загальна вартість яких оцінюється в 30 мільйонів гривень.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.