У Міноборони України немає грошей на зарплати військовим, тому Рада проголосує за зміни до державного бюджету.
Український солдат на лінії фронту. Getty Images
Про це в ефірі телемарафону розповіла голова комітету ВРУ з питань бюджету Роксолана Підласа.
Верховна Рада проголосує за зміни до державного бюджету, щоб розв’язати проблему з дефіцитом коштів для військових. Наразі ситуація така, що грошей немає, щоб виплатити бойові гроші військовим за вересень. Цю проблему вирішать до 20 вересня.
На жаль, це правда. Дійсно, Міністерство оборони нам говорить про те, що у них не вистачає грошей, щоб до 20 вересня заплатити бойові. Але ми проголосуємо за зміни до державного бюджету до 20 вересня.
Нардепка додала, що Рада має розв’язати проблему з дефіцитом коштів на виплати бойових приблизно 17-18 вересня. Конкретну дату засідання Підласа не розкрила.
За її словами, голова ВР та президент швидко підпишуть ці зміни до держбюджету, щоб вистачило часу для зарахування коштів на рахунки військовослужбовців.
10 квітня військовим повернули доплати у 30 тис. гривень. У травні 2024 року Кабінет Міністрів оновив умови надання та розмір грошового забезпечення для військових Збройних сил України. Мінімальний щомісячний розмір грошового забезпечення складає 20 100 гривень.
Додаткова винагорода за участь у бойових діях складає 100 тисяч гривень. За виконання завдання на лінії зіткнення передбачається винагорода у розмірі 70 тисяч гривень. Для військових, які виконують спеціальні завдання за межами лінії зіткнення, теж передбачена фінансова винагорода. Її розмір складає 30 тисяч гривень. Речник Міноборони прокоментував порядок виплат.
У липні 2024 року в Раді повідомили, що для фінансування необхідних видатків у держбюджеті на 2024 рік не вистачає близько 400-500 мільярдів гривень.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…