Аби уникнути непорозумінь між сусідами законодавство України чітко регулює права і обов’язки власника землі не лише щодо держави, але й стосовно сусідів.
Власник земельної ділянки вільно обирає, як її використовувати. Але трапляється, що його спосіб використання землі має негативний вплив на сусідні (суміжні) земельні ділянки. Тому у Земельному кодексі України чітко визначено обов’язок дотримання добросусідських відносин.
Про це розповіли в Міністерстві юстиції України.
Зміст добросусідства розкривається у статті 103 Земельного кодексу України (і полягає у тому, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).
Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов’язані не використовувати земельні ділянки способами, які заважають сусідам використовувати їх земельні ділянки за цільовим призначенням. Це називається неприпустимим впливом.
Які найтиповіші випадки негативного впливу на сусідню земельну ділянку?
Що робити, якщо правила добросусідства не дотримуються?
Тому, якщо ваші сусіди в добровільному порядку не дотримуються правил добросусідства, ви маєте право подати заяву до сільської, селищної або міської ради аби примусити їх виконувати зазначені вимоги. Така заява розглядається у тижневий строк з дня її подання за участю зацікавлених сторін. За наслідками розгляду заяви приймається рішення, де і зазначається порядок його виконання.
Для того, щоб звернутися до суду, необхідно зафіксувати порушення вашого земельного права. Це здійснюється органами Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, експертами. В свою чергу, залежно від видів порушення, доказами будуть акти перевірок, висновки експертів, показання свідків тощо. Ці та інші докази, а також документи, які посвідчують право власності або право користування земельною ділянкою, разом із позовною заявою подаються до суду за місцезнаходженням земельної ділянки.
Фото: unsplash
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…
На станції "Хрещатик" пасажир потрапив під поїзд.
Ракети КN-23 (КN-23А) мають боєголовки вагою до однієї тонни, що є більш потужними, ніж російські аналоги, повідомило…
Пекін заявляє, що новини про нібито наближення до угоди з Вашингтоном для врегулювання торгової війни…
У розвідці зазначили, що виконавець проник на територію аеродрому та підпалив літак.
Трамп висловив переконання, що Київ і Москва "обидва хочуть миру, але вони повинні сісти за…