Categories: Без рубрики

У Москві патріарх Кирило поцікавився у «непатріотичного» священика, чи він часом не із Західної України

У храмі Христа Спасителя 11 лютого відбулися єпархіальні збори Московської митрополії РПЦ. На них священник Олексій Шляпін із Можайська вступив у богословські дебати з патріархом Кирилом з приводу патріотизму.

Відповідне відео опубліковане низкою телеграм-каналів.

“Я не згоден із такою патріотичною тенденцією у церковних відносинах. Обов’язок священника вести людей у ​​Царство Небесне, а не займатися патріотизмом”, — сказав Шляпін.

“Як чудово. Вперше таке чую. А Ви, батюшка, не із Західної України випадково? Ідіть і сядьте, і серйозно подумайте про те, що ви тут ляпнули”, — відповів на це Кирило.

Нагадаємо, рік тому на XXV Всесвітньому російському народному соборі патріарх Кирило проголосив агресію Росії проти України визвольною «священною війною».

«Спеціальна військова операція є новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним, яка ведеться на землях Південно-Західної Русі з 2014 року. Під час СВО російський народ зі зброєю в руках відстоює свої життя, свободу, державність, цивілізаційну, релігійну, національну і культурну ідентичність, а також право жити на власній землі в межах єдиної Російської держави. З духовно-морального погляду спеціальна військова операція є Священною війною, в якій Росія та її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримувача», що захищає світ від натиску глобалізму та перемоги Заходу, який впав у сатанізм.

Після завершення СВО вся територія сучасної України має увійти в зону виняткового впливу Росії. Можливість існування на цій території русофобського, ворожого Росії та її народу політичного режиму, а так само політичного режиму, керованого з ворожого Росії зовнішнього центру, має бути повністю виключена», — йдеться у наказі собору, підготованому під особистим керівництвом очільника РПЦ.

Нагадаємо, навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

20 серпня 2024 року у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією.

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, — Росією.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Також нагадаємо, що проти понад 100 священників УПЦ МП відкрили провадження. СБУ уточнила, що майже 50 священнослужителям повідомили про підозру, а 26 вже отримали вироки суду.

 

Recent Posts

Карта DeepState показує окупацію росіянами села Калинове на Донеччині. Втрати ворога на 25 квітня

Військові Російської Федерації окупували Калинове на Донеччині. Окрім цього, ворог просунувся біля Березівки та Тарасівки…

37 секунд ago

Китай здійснив запуск космічного корабля “Шеньчжоу-20”

Китай успішно запустив пілотований космічний корабель "Шеньчжоу-20" з трьома космонавтами на борту. Вони відправлені на…

39 секунд ago

Король Нідерландів закликав країну “озброїтися до зубів”

Війна в Україні та інші конфлікти доводять, що мир і безпека більше не є чимось…

8 хв. ago

TikTok посилює боротьбу з дезінформацією перед виборами в Румунії

TikTok оголосив про нові заходи безпеки перед виборами президента у Румунії. Вони заплановані на 4…

8 хв. ago

Кличко вважає, що Україні ймовірно доведеться тимчасово поступитися територіями заради досягнення миру

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що Україні, ймовірно, доведеться залишити окуповані території під контролем…

16 хв. ago

25 квітня не є Днем доньки. Міжнародний день доньки відзначають у четверту неділю вересня

25 квітня не є Днем доньки в Україні, хоча ця дата і відзначається в деяких…

18 хв. ago