Вакцинація від COVID-19 може бути протипоказана тимчасово або взагалі лише у виключних випадках.
Про це йдеттся у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я України.
Нещодавно МОЗ направило до управлінь охорони здоров’я Київській міській та обласним державним адміністраціям роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19. Додали, що рекомендації наразі є уточненими, оновленими та мають відповідний термін дії.
“Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання. За потреби для отримання додаткової інформації щодо верифікації діагнозу, перебігу захворювання, необхідності додаткових обстежень лікар може також скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення – проводити вакцинацію чи відтермінувати її“, – зазначають в МОЗ.
Додають – якщо в пацієнта є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-1, то за можливості людина має вакцинуватися іншими типами вакцин. У майбутньому передбачено можливість внесення висновку в електронну систему охорони здоров’я про протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації.
Протипоказання можуть бути:
“Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною“, – заявляють у МОЗ.
Тимчасовими протипоказаннями є:
“Якщо людина захворіла на ковід після отримання першої дози антиковідної вакцини, друга доза може бути введена відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19. Термін дії довідки – до 3-х місяців“, – додають в МОЗ.
Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:
“Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним. Якщо у вас є питання щодо вибору вакцини, зверніться до свого сімейного лікаря“, – заявили в міністерстві.
Нагадаєли також, що перевірка кількості антитіл або інші лабораторні дослідження перед вакцинацією від COVID-19 не потрібні.
Фото: МОЗ
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку
Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…
Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…
Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість суттєвого зниження високих мит на імпорт з Китаю — в…