Зокрема, в Міністерстві заперечили, що на місці уколу вакциною з'являється штри-код. який можна зчитати смартфоном.
Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень щодо вакцинації. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.
Більшість з поширених міфів розповсюджують користувачі соціальних мереж.
В МОЗ заперечили наступні твердження:
За даними МОЗ, у мережі поширюється інформація про те, що 88% випадків згасання функції яєчників пов’язані з вакциною проти вірусу папіломи людини «Гардасил». Про це нібито свідчать дані Американського коледжу педіатрів.
“Дійсно, в січні 2016 року цю інформацію було оприлюднено на сайті Американського коледжу педіатрів. Однак подальші дослідження також не підтвердили зв’язку між недостатністю яєчників і вакцинацією проти ВПЛ. На сьогодні статтю видалено з сайту коледжу, оскільки в світлі останніх досліджень вона є застарілою і не актуальною”, – зазначили у відомстві.
Більше інформації про спростування – за посиланням.
МОЗ спростовує неправдиві відео про нову розробку вчених зі США – пластир із вакциною. У дезінформаційних відео повідомляється, що розробка – не що інше, як «3D чип», який начебто імплантоватимуть в тіло, щоб «підсадити» на вакцини ще більше людей.
“Розробка вакцини на основі пластиру не має нічого спільного ані з «наночипом», ані з «імплантами». Вакцинний пластир – це альтернатива підшкірним ін’єкціям за допомогою шприців, такі пластирі нічого НЕ імплантують в тіло, а тимчасово приклеюються до шкіри. Попри роки досліджень науковцями в усьому світі, пластирі з мікроголками перебувають на стадії експериментальної розробки і не використовуються ніде, крім наукових лабораторій”, – проінформували у повідомленні.
Більше інформації за посиланням.
За даними МОЗ, у соціальній мережі Facebook поширюється коротке відео, на якому людина підносить до плеча смартфон і в телефоні з’являється штрихкод. Підпис до відео повідомляє, що це «штрихкод, він же ID-мітка на місці уколу», а всі вакциновані – «тепер товар». Одним із таких відео в українському сегменті соцмережі поділилися понад 91 тисячу разів.
“Оригінал поширеного відео був завантажений в TikTok. Судячи з закадрового сміху, відео – жартівливе. Автор цього відеофейку використав програму AirDrop. Тобто не сканував плече, а отримав знімок зі штрих кодом від іншого користувача Apple. AirDrop – це спеціальна служба, яка може передавати файли за допомогою бездротового зв’язку на близькій відстані”, – вказано у повідомленні.
Більше про цей відеообман за посиланням.
МОЗ спростовує поширені три зображення кровіпід мікроскопом: перше – нібито зроблене до вакцинації від COVID-19, друге – через 4 години після щеплення, і третє – за тиждень. Ці зображення начебто і доводять, що «щеплення робить усіх хворими», – так стверджують автори публікації. При цьому вони не вказують джерело цієї інформації, а також не пояснюють, що ж саме відбувається із кров’ю людини на третьому знімку – після вакцинації.
“Продемонстровані зображення крові не є достовірними. Немає ніяких доказів, що вони дійсно є зразками крові до і після вакцинації. По-друге, «монетні стовпчики» на третьому знімку не є доведеною ознакою патології в організмі людини. Вони можуть бути нормальною реакцією на процедуру забору крові, а також з’являтися при нагріванні зразків крові. Здатність формувати такі склейки з еритроцитів можна також розглядати як ознаку здорової крові в сенсі фізіологічного стану згортання”, – зазначили фахівці.
Детальніше у спростуванні за посиланням.
За даними МОЗ, чергове «сенсаційне дослідження» про склад вакцин проти COVID-19 поширюється в соціальних мережах. Прихильники антивакцинації, посилаючись на дані «біохіміка, мікробіолога і клінічного дієтолога» Роберта Янга, повідомили, що «доктор» знайшов у препаратах проти коронавірусу «графен і колонію паразитів», а також безліч інших «небезпечних хімічних сполук».
“Ніяких «паразитів» у вакцинах немає – це фейк. Оксид графену також не є компонентом жодної зі схвалених до застосування вакцин від COVID-19, в тому числі мРНК – від Pfizer / BioNTech і Moderna. На сайті Міністерства охорони здоров’я України, а також на інших сайтах організацій охорони здоров’я можна знайти повні дані про склад усіх вакцин проти COVID-19. Ці дані є у відкритому доступі для широкого загалу”, – зазначчили у МОЗ.
До слова, американець Роберт Янг – не «біохімік». У 2016 році його судили за медичну практику без ліцензії та шахрайство. До арешту він заробляв до $5 млн за рік на продажах БАДів з недоведеною ефективністю.
Більше у спростуванні за посиланням.
Фото: pixabay
Виступаючи на заході на початку Тижня клімату в Сан-Франциско, Гор сказав, що адміністрація Трампа «намагається…
Невизначеність у Пентагоні зумовлена звільненням низки високопоставлених чиновників минулого тижня. Внаслідок цього міністр оборони Піт…
У Кіржацькому районі Володимирської області після вибуху на 51-му арсеналі ГРАУ Міноборони оголошено режим надзвичайної…
Ймовірного 10-річного сина Путіна публікують в російських пабліках і порівнюють з диктатором Російської Федерації.
У найближчому оточенні міністра оборони США панує безлад, зростає недовіра серед державних службовців і вищих…
Єфімова допомагала армії, організовувала гуманітарні ініціативи й підтримувала суспільні проєкти. Після загибелі чоловіка на війні…